שרותי ענן פרטי בענן ציבורי vCloud
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            25/12/2011


שירותי vCloud בענן טריפל סי מאפשרים לארגונים לבנות ולנהל מרכזי נתונים וירטואליים מאובטחים
על תשתית ענן בביטחון וביצועים גבוהים עם קיבולת מחשוב נרחבת ואפשרויות חיוב גמישים.
שירות vCloud בענן טריפל סי מספק ללקוח שליטה מלאה על תשתית ה- IT.

 
 
פלטפורמה שניתן לתת בה אמון
פלטפורמת שירותי הענן מבוססת על המוביל בתחום VMware vCloud® ומספקת לארגונים סביבת עבודה מוכרת ומהימנה, עם ניהול משותף, ביצועים, אוטומציה ומודל אבטחה חזקה ומוכח. שירותי vCloud של טריפל סי מבוססי שרתים ומערכי איחסון חדישים ובקדמת הטכנולוגיה עם מתגי תקשורת בעלי השהיה (latency) נמוכת קישוריות בתצורת קלסטר יתיר לחלוטין. המערך פועל בתוך מרכז נתונים ברמת יתירות Teir IV ומוסמך תקן ניהול אבטחת מידע ISO 27001-2005. צוות תמיכה טכנית זמין 24x7 מנטר ומתחזק באופן פרואקטיבי את כל מרכיבי המערכת ורכיבי הרשת על מנת להבטיח ביצועים אופטימליים של מרכז הנתונים הווירטואלי (vCloud).

תשלום לפי שימוש
הזמנת משאבי מחשוב ביחידות קטנות, (1 CU = 1 CPU + 6GB RAM) מאפשרת תשלום לפי שימוש ואפשרות גידול ו/או קיטון של משאבי המערכת ללא התחייבות. האפשרות הטובה ביותר עבור יישומים עונתיים, מזדמנים, פרויקטים לטווח קצר כגון סביבות בדיקה ופיתוח, דרישת "פיצוץ" של משאבים (Bursting) או התאוששות מאסון (שבו מפעילים משאבים בעת הצורך).

מסלולים ארוכי טווח
הנחות מחיר למסלולי טווח ארוך, האפשרות הטובה ביותר לסביבות צפויות יותר סביבות ייצור קבועות עם משאבי מחשוב צפויים כגון יישומים עסקיים קריטיים ברמת ביצועים גבוהה.

קיבולת מחשוב מקיפה
שירותי הענן של טריפל סי מופצים ממרכז נתונים בפתח תיקווה, ומאפשרים גישה למשאבי מחשוב בקיבולת נרחבת ובהיקפים גדולים מאוד עבור יישומים מבוססי חלונות או לינוקס תובעניים ביותר. משאבי המחשוב מחוברים לשדרת האינטרנט ישראלית והעולמית ברוחבי פס גדולים ומגובים לאספקת השרות באופן מהיר, רציף ואמין.

ביצועים גבוהים אחסון חכם
מערך האחסון שלנו פשוט אבל מבריק – מורכב ממערכי איחסון של היצרנים המובילים בתחום ומוצג כשכבת אחסון יחידה, אך ה- back-end מורכב מרמות שונות של אחסון בביצועים גבוהים. האחסון שלנו אינטליגנטי ללא הרף, ברקע מתבצעות העברות עומסי עבודה בין רמות האחסון השונות להבטחת האפשרות של היישומים לפעול באופן מיטבי עם המשאבים הדרושים.

אבטחה בענן
שמירה על אבטחה ושליטה על מרכז הנתונים הווירטואלי (vCloud) ב- VLAN פרטי ללקוח עם בקרות משתמש מבוססות-מדיניות וטכנולוגית חומת אש שיתופית או ייעודית לפי הצורך. שירותי vCloud של טריפל סי מאפשרים ללקוחות להתחבר באופן מאובטח ומוצפן באמצעות VPN, תוך הגדרת משתמשים בדרגות שונות של הרשאות גישה והקלטה של נתוני יומן הרישום. מידע הלקוח שוכן במרכז נתונים מוסמך תקן ניהול אבטחת מידע ISO 27001-2005, ומוגן גישה באמצעות מערכות בקרה מתקדמות. קוראי תגים וקוראים ביומטריים לאבטחה, טלוויזיה במעגל סגור, עם ביקורת תהליכים ופרוטוקולים שנועדו להגדיל את זמן הפעולה התקינה למרות ובזמן איומים וסכנות ווירטואליות ופיזיות.

שליטה בענן
פורטל הענן של טריפל סי מאפשר גישה מלאה למשאבי מרכז הנתונים הווירטואלי (vCloud), מכל מקום ובכל עת. אפשרויות לזריזות עסקית באמצעות הקמת מחשבים וירטואליים מידית מקטלוג מבוסס תבניות, או העלאת תבניות\מכונות וירטואליות קיימות תוך שימוש בתבנית וירטואליזציה פתוחה (OVF). גידול או קיטון המשאבים לפי הצורך. הקצאת משאבים עבור סביבות בדיקה זמניות. הרחבת תשתית ענן פרטי או ציבורי אל מול מערכות ענן טריפל סי.

להעביר בקלות אל ומתוך הענן
ביצוע ענן היברידי באמצעות vCloud Connector של VMware. תוסף המאפשר להעביר באופן מאובטח ובצורה חלקה את עומסי העבודה בין התקנות קיימות מבוססות vSphere בסביבת הלקוח אל שירותי vCloud בענן טריפל סי. vCloud Connector מפשט ניהול והעברה של סביבות מרובות בין ענן טריפל סי והתקנות מבוססות vSphere של הלקוח.

מודל תמחור גמיש
צריכת משאבים כגון CPU, זיכרון RAM, שטח אחסון בדיסק, שיטחי גיבוי לנתונים ותעבורת רשת עונה על כל צורך לתשתית מחשוב וניתנת לניהול מתוך פאנל אחד מרכזי.
Up