שדרוג ענן TripleCloud
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            27/08/2012


בחודש האחרון בוצעו מספר שדרוגי תוכנה בפלטפורמת ענן - TripleCloud. 

שתי המערכות המהוות את מנוע התהליכים של הענן: מערכת הבילינג ומערכת הייצור, שודרגו לגרסה מתקדמת, המביאה שיפורים רבים במספר תחומים:

- חוויית המשתמש.
- ניהול המערכת.
- אבטחת מידע.
- תמיכה ביישומים חדשים ועוד.
 
בהתאמה לשדרוג מנוע הענן, שודרגו גרסאות של מספר יישומיי תשתית על מנת לשפר את רמת האבטחה, התמיכה ושיפור השרות. מערכת Hosted Exchange 2010 שודרגה לגרסת SP2 המביאה עמה שיפורי אבטחה בסביבה מרובת לקוחות.
להלן מספר חידושים בענן TripleCloud:
 
ממשק ניהול משתמש חדש (Customer Control Panel):
בבניית ממשק ניהול המשתמש הושקעה עבודה רבה שמביאה איתה שיפור תצוגה מרשים יחד עם נוחות וקלות בניווט בין חלונות הניהול השונים. בנוסף, שיפור באינטגרציה במערכות הבילינג וההוסטינג בממשק הניהול.

שיפור אבטחה ביישום Hosted Exchange 2010:
במסגרת השדרוג עודכנה גרסת המערכת ל- SP2. מנוע הייצור האוטומטי שהיה מבוסס על מערכת MPS הוחלף למערכת WPE. יושם מנגנון Address Book Policy של Microsoft המשפר את בידוד הלקוחות בסביבה מרובת לקוחות.
 
מנוע הענן בגרסה זו מאפשר תמיכה במספר יישומים חדשים שיוטמעו בקרוב כגון:
 
VoIP: מרכזיית IP בענן כשרות לארגונים. BroadSoft BroadWorks Integration !
 
Microsoft Lync: בשילוב עם מערכת הדואר ביישום Hosted Exchange משפר את רמת השיתופיות בארגון, ומאפשר מספר יתרונות חדשים כגון: Conferencing, IM, Video Calls ועוד.

תמיכה ב- Parallels Plesk 11: יישום ניהול האתרים של פרללס בגרסה החדשה מביא איתו שיפורי ניהול מתקדמים. ניתן לראות בסרט זה את החידושים בגרסה 11:
לצפייה

לסיכום:
שדרוג מערכות הענן מביא איתו חוויית משתמש טובה יותר, אבטחת מידע מתקדמת ליישומי הענן, תמיכה ביישומים חדשים שיוטמעו בקרוב, שיפורים נרחבים בממשקי ניהול מערכת הענן ואינטגרציה משופרת בין מערכות הבילינג והייצור.
 
 
Up