אני מאמין במחשוב ענן
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            25/12/2011


מחשוב בענן הוא עובדה, הוא כאן כדי להיות חלק מחיינו והוא לא הולך לשום מקום.
מספר נקודות של אני מאמין בנושא מחשוב הענן:

ההחלטה:

כל ארגון, קטן כגדול, אינו יכול לחשוב שיש בכוחו לקבל החלטה: "האם להיכנס למחשוב ענן או לא". באמונתי – ההחלטה כבר נתקבלה. השאלה או ההחלטה היא: "מתי להיכנס ובאיזו רמת כניסה". לעומת זאת, החלטה בסגנון: "נתחיל בענן פלוני, ואם לא ימצא חן בעינינו, נעבור לענן אלמוני" – היא החלטה שגויה. החלטה על ענן היא החלטה חשובה ויש לשקול אותה בכובד ראש, ולא להתחיל בענן מסויים בקלות ראש. אם מתחילים ברגל שמאל – מתנתקים מהענן, או נשארים בו בקטן. קשה לעבור מענן אחד לאחר בקלות. עדיף להחליט נכון עם הפרמטרים הנכונים בהתחלה.

הדרך לענן:

הדרך הנכונה להיכנס לענן היא תהליכית. על כל ארגון חלה חובה לרכוש שירות ענן כלשהו, לממש אותו ולהבין את כל ההיבטים של החיים עם מחשוב ענן. אין פה צורך (כמו ההרגל של רבים מאיתנו), לעשות פיילוט או לקבל שירות ענן לבדיקה. שירותי הענן זולים וזמינים, וכל אחד יכול בתקציב קטן לרכוש שרות, להתנסות ולהבין את השירותים, צורת העבודה, כלי הניהול וכל השאר.

תפקיד המנהל:

על המנהל להבין, כי הענן עדיין יוצר "איום", על מנהלי המחשוב ועל עובדי המחשוב של הארגון. למרות שבסופו של דבר הענן הוא כלי נכון ויעיל לשימוש יחידת המחשב, עדיין עובדי היחידה ומנהליה מנסים לדחות את הכניסה אליו. הכניסה לענן היא נכונה. על המנהל ללוות את תהליכי ההחלטות ולוודא שדחיית הכניסה לענן אינה נעשית משיקולים פסיכולוגיים ולא ענייניים (ויש המון תופעות כאלה). 

הענן הנכון:

הענן הנכון הוא ענן שיכול לאפשר רכישה אוטומטית ויש בו כלים לניהול של המשאבים על ידי המשתמש. האוטומציה של השירותים מוזילה את המחירים (גם אם הם לא כאלה היום). למחיר יש משמעות גדולה בענן. אוטומציה = מחיר נמוך. כך זה בעולם. כך יהיה אצלנו. ניהול עצמי מאפשר שליטה במשאבים והקטנת התלות בספק הענן.

המחיר: 

ענן אוטומטי = מחירים נמוכים. אוטומציה חוסכת בכוח אדם (חסכון של כסף) וגורמת לשימוש יעיל במשאבים (חסכון של כסף). יש כרגע אי בהירות לגבי מחירי השוק, בגלל ההיקף הנמוך יחסית של השירותים הנצרכים. בשוק כזה, יכולות חברות למתחר שירותים במחירים שאינם מייצגים את המערכות שלהם – רק כדי להיות במשחק. שוק הענן הוא שוק לשחקנים גדולים. כשהשוק יגדל למימדים גדולים (עשרות ומאות מליוני דולרים בשנה), יהיה קשה להציג מחירים בצורה מלאכותית, ואז המערכות היעילות יתנו את הטון. 

החזון:

החזון של הענן של טריפל סי מחשוב ענן (ובשם החברה מוטבע הענן), הוא להיות מובילים בשירותי הענן בישראל, לאפשר שימוש בשירותי מחשוב מלאים ומגוונים ללקוחות, עם מערכות אוטומציה מלאות, במחירים זולים וברמת שרות גבוהה מאוד תוך ניהול עצמי של השירותים ולשלם רק על שימוש.
 
 
 
Up