שירותי מיקום של KitsLocate בענן טריפל סי וראשונים בחדשנות 
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            03/11/2013


חברת מאסטרקארד ערכה בארץ תחרות סטארט-אפים, שמטרתה לאתר את הטכנולוגיות
החדשניות ביותר בתחום התשלומים, כדי לגלות את הברקת התשלום הבאה. 

במקום הראשון זכתה במפתיע חברת KitLocate, המשתמשת בתשתית ענן טריפל סי. החברה פיתחה טכנולוגיה המאפשרת ליישומים לדגום את מיקום המשתמש באופן קבוע. זהו פתרון טכנולוגי חשוב וישים שאם יצליח ישנה הרבה מאוד מהרגלי הצריכה שלנו.

אם סוחרים ובעלי חנויות ידעו היכן אנחנו נמצאים בכל רגע, הם יוכלו להציע לנו קופונים כאשר נעבור ליד החנות שלהם, לפרסם מבצעים מתחרים כאשר נכנס לחנות אחרת, או פשוט לספר לנו על בתי עסק ומסעדות מעניינים באזור.

הרעיון עצמו אינו חדש. כבר בשנת 2010 כולם דיברו על יישומים מבוססי מיקום. הרעיון לא הבשיל, מכיוון שמצד אחד - אנשים אינם מעוניינים לפרסם את המיקום שלהם, ומצד שני - הפעלת שירותי מיקום כגון GPS שרצים ברקע מחסלת את הסוללה. הטכנולוגיה של KitLocate צורכת בסביבות 1% בשעה אל מול סביבות ה- 25% ש- GPS צורך במשך שעה אם הוא עובד ברציפות.

על ידי ניטור של המקום והמהירות של המשתמש, הוא יכול להפעיל לרגעים קצרים פתרונות אלטרנטיביים לאיתור מיקום שהם יותר חסכוניים באנרגיה מ-GPS מלא. על ידי בדיקת מד התנועה של הסמארטפון, הוא גם יכול להחליט באיזו תדירות לבצע דגימות מיקום נוספות.

בדרך זו, השירות יוכל לעבוד במשך יום שלם ובעצם לרוץ ברקע כל הזמן, ולהפוך את אפליקציות המיקום לרלוונטיות שוב. מלבד זאת, KitLocate מספקת, כחלק מהפתרון שלה, כלים לניהול ועריכת נקודות עניין, סטטיסטיקה מוכוונת מיקום ועוד כלים הקשורים לשירותי מיקום. תהליך האינטגרציה וההטמעה מאוד פשוט ("One line of code").
 
 
Up