מנהלים את עיתון מעריב ממתקן טריפל סי 
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            05/11/2013


החלטתה של מעריב על מעבר לאירוח במתקן טריפל סי התקבלה, לאחר בחינה של ספק אמין
שיארח את מערכות העיתון ויעניק שירות ברמה ויתירות גבוהים, תוך חיסכון של העלויות הישירות והעקיפות. 

מעריב הוא עיתון יומי ישראלי, היוצא לאור מאז 15 בפברואר 1948. העיתון נוסד על ידי קבוצת עיתונאים בראשות עזריאל קרליבך והיה בשנות ה-50 וה-60 העיתון הנפוץ בישראל. מעריב מאופיין בסגנון כתיבה קליל ותמציתי, בעברית מדוברת ועוסק במגוון נושאים, מפוליטיקה וכלכלה עד לבידור ולרכילות. מנובמבר 2012 עורך העיתון ובעליו הוא שלמה בן צבי.

בתקופה האחרונה נקלע העיתון לקשיים, שהובילו אותו לבחינה מחודשת של מבנה העיתון ושל העלויות השוטפות, כדי להגיע לאיזון ולקיום עצמאי וכלכלי. במסגרת זו חיפש העיתון גם חלופות לאירוח חדר המחשב במתקן יתיר בעלויות שוטפות נמוכות. במסגרת תכנית ההתייעלות, העביר העיתון את חדר המחשב מבית מעריב ההיסטורי ברחוב קרליבך, לאירוח במתקן טריפל סי, לרבות אתר העיתון nrg שהוא אתר האינטרנט של העיתון.

החלטתה של מעריב על מעבר לאירוח במתקן טריפל סי התקבלה, לאחר בחינה של ספק אמין שיארח את מערכות העיתון ויעניק שירות ברמה ויתירות גבוהים, תוך חיסכון של העלויות הישירות והעקיפות. המהלך יוביל לחיסכון מיידי ויפנה כח אדם, העוסק בתשתיות המחשוב לפרוייקטים, אשר יצעידו את העיתון קדימה ויתרמו לפעילות העסקית שלו.

פרוייקט המיפוי כלל צימצום מערכות ותיכנון התקנה מחדש במתקן טריפל סי, במסגרתו צומצמו 16 המסדים ל- 10 בלבד. פרוייקט המעבר בוצע בשתי פעימות, במסגרתן הועברו 10 מסדים על כל תכולתם. תכולה שכוללת בין השאר: שרתים, אחסון, מתגי ליבה וכיו"ב. פרוייקט המעבר נעשה בשיתוף פעולה מלא של אנשי המקצוע המיומנים של טריפל סי וצוות המחשוב של העיתון. הפרוייקט הושלם ללא תקלות, עם מינימום השפעה על הדפסת העיתון והפקתו באתר.

במסגרת המעבר הועתקו קווי התקשורת והועברו נתבי ה- WAN והמתגים של מעריב ו- NRG למתקן טריפל סי. במסגרת הפרויקט העותקו והוקמו קווי תקשורת בתשתית סלקום ובזק בטכנולוגיית מטרו, תמסורת, ATM ו- Frame Relay. בקרוב תעבור גם תעבורת האינטרנט של מעריב ו- NRG באמצעות אינטרנט טריפל סי ובכך שוב תצמצם מעריב את העלויות.

אריאל שקרצי, סמנכ"ל מערכות מידע במעריב: "הבחירה בטריפל סי היתה פשוטה, מצאנו מצד אחד שותף אמיתי לדרך ומצד שני ספק שנתן לנו שרות מקצה לקצה, מרגע המיפוי ועד לעליה לאוויר ואכן הפרויקט המורכב היה מוצלח ביותר למרות לוח זמנים מאוד צפוף שנכפה עלינו וכל זאת מבלי לפגוע בפעילות השוטפת של הקבוצה"

הרצל כהן, מנהל תשתיות במעריב: "מתחילת הפרויקט מצאתי שותפים מקצועיים ברמה גבוהה שפעלו בשיתוף פעולה מלא מול הצוות ומולי. שלב המיפוי שהוא הקריטי ביותר בכל פרויקט ובמיוחד בפרויקט כל כך מורכב ובלוח זמנים קצר ביותר, היה מאוד מפורט, מקצועי ומדויק והיווה את הבסיס להצלחת הפרויקט".

לדברי שלמה יעקובוביץ, מנהל מכירות אירוח ו- DR בטריפל סי: " חיסכון בעלויות, ניצול ותכנון מחודש של מערך המיחשוב, יתירות ושרידות הן חלק מהסיבות שהובילו את מנהלי המחשוב ומקבלי ההחלטות במעריב, להעביר את מערך המחשוב והשרתים לאירוח במתקן שלנו. שיתוף הפעולה המוצלח לאורך כל התהליך, בין צוות המיחשוב במעריב לבין הצוותים הטכניים בטריפל סי, הביאו להבנת הצרכים, לתכנון מדוקדק וליישום מושלם של המעבר לחוות טריפל סי. אירוח עיתון מעריב הינו חלק מהמגמה של חברות קטנות ואירגונים גדולים, המעבירים את מערכי המחשוב שלהם לאירוח במתקן טריפל סי".
 
 
 
Up