מעתיקים את מערכות Better Place של TERRACAP למקום טוב יותר
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            10/12/2013


ביום רביעי בערב נתקבלה שיחת טלפון מדייוד שור, נציג חברת TERRACAP
ובה בקשה לבצע פירוק כל מערכות בטר-פלייס מחדר המחשב המפואר של בטר-פלייס בראש העין,
הובלתו והתקנתו מחדש במתקן טריפל סי, כדי לספק שירותי מחשוב בכלל ומתן שירותים ללקוחות
בתחנות הטעינה השונות בפרט. אכן שיחה רגילה, אלמלא הבקשה להעביר ביום ראשון
דבר אשר הותיר 3 ימי עבודה (ותוספת של יום שישי) בלבד. העברה תוך 4 ימים - משימה על סף הבלתי אפשרית.

לאחר קריסתה של חברת בטר-פלייס, היא נמכרה בשלשה חלקים. החלק של מערכות המידע - החומרה והתוכנה, נמכר לחברת Terracap Ventures מקנדה, שהיא חלק מקבוצת חברות השקעה פרטיות בטורונטו ומתמחה ברכישות נדל"ן, פיתוח והייטק. אחרי הרכישה, נדרשה החברה לפנות את חדר המחשב ממתקני חברת בטר-פלייס ולהעבירם למתקן אחר. תוך ארבעה ימים בוצעה ההעברה במה שהוגדר: משימה בלתי אפשרית.

לאחר שיחת הטלפון ביום רביעי ועוד באותו היום – בשעת לילה מאוחרת, נקבעה פגישה ראשונית באתר הקיים עם כל הגורמים מטריפל סי ולקראת חצות סוכמה ההעברה על שלביה השונים. למחרת היום הוקצה צוות מתוגבר של טריפל סי,אשר מניינו יגיע במהלך ארבעה ימים ל- 20 עובדים, וזאת על מנת להוציא לפועל פעולות בתחומים שונים: מערכות שרתים, מערכות אחסון, תקשורת, וציוד תשתית.

בימים חמישי ושישי בוצעו עבודות מיפוי והכנה לקראת כיבוי המערכות. ביום ראשון הגיע צוות גדול, המתוגבר בעובדי קבלן ומובילים – סה"כ כ- 30 עובדים מיומנים, לשם כיבוי, פירוק, העברה, התקנה, הקמה והפעלה – של כל המערכות הנדרשות למתן שירותי מחשוב סדירים. בסופו של היום, תוך עמידה בלו"ז צפוף ביותר – בוצעה ההעברה. 8 מסדים עמוסים בחומרה ובתוכנה של בטר-פלייס, הותקנו במתקן טריפל סי. עוד מספר ימים והכול הופעל בהצלחה.

לדברי שלומי נחום, מנהל השירות והתשתיות בטריפל סי: "בשנים האחרונות השגנו מיומנות גבוהה בהעברתם של חדרי מחשב, תוך היערכות מוקדמת לקליטת לקוחות, דוגמת בטר-פלייס. אנחנו מנהלים מתקן גדול ומשוכלל מחד ומאידך מנהלים מערך שירות של טכנאים ואנשי מערכות. בשל כל אלה - פיתחנו יכולות לשלב ולרכז כוחות ואנשים כשנדרש – במיוחד במצבי חירום כמו של TERRACAP ולספק פתרון ללקוח שהוא על סף הבלתי אפשרי. מוכנות המתקן לטיפול במצבי חירום והיכולת שלנו לאלסטיות (הנגזרת מתרבות הענן בחברה), מאפשרות ביצוע משימות מסוג זה".
 
 
 
Up