מרחיבים את תשתיות הענן עם הווירטואליזציה של מיקרוסופט
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            10/12/2013


טריפל סי מרחיבה את תשתיות הדטה סנטר של החברה ותטמיע טכנולוגיות ווירטואליזציה חדישות של מיקרוסופט
שפותחו למגזר ה- Service Providers. הסכם על כך נחתם לאחרונה בין טריפל סי ומיקרוסופט. טריפל סי תטמיע
 200 שרתי Hyper-V המבוססים על Windows Server 2012 R2 לאספקת שירותי ענן לאלפי עסקים בישראל. 

במסגרת שירותי ה- Data Center as a Service, דוגמת vCloud מבית היוצר של חברת VMware, משיקה טריפל סי שירות חדש המבוסס שרתי Hyper-V, הידועה גם בשם Cloud OS Network, בגרסה חדשה ששוחררה לפני שבועות ספורים. טריפל סי תטמיע 200 שרתי Hyper-V ואלפי מכונות וירטואליות מבוססי Windows Server 2012 R2 שינוהלו על ידי System Center 2012 R2 ו- Azure Pack מבית מיקרוסופט. 

השימוש בטכנולוגיה חדשנית זו של מיקרוסופט, מאפשרת ללקוחות ליהנות מאפשרויות מתקדמות כמו ניהול אחיד ומרכזי של ענן פרטי, ענן היברידי וענן ציבורי, רפליקציה מתקדמת, הגדרת Business continuity - הכל תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות של הענן הציבורי מבית מיקרוסופט - Azure. טריפל סי התקינה מערכת מבוססת Azure Pack המזמנת למשתמשים חוויה זהה לזו הקיימת בענן הציבורי של מיקרוסופט. השימוש בטכנולוגיית מיקרוסופט יאפשר ללקוחות ניהול פשוט ומוכר של מערכות ה- IT בעננים הפרטיים שלהם ובענן הציבורי של טריפל סי. המערכת תאפשר מתן שירותי System Center ללקוחות שישתמשו בשירות ותתיר להם לנהל את סביבות המחשוב בענן הציבורי של טריפל סי בטכנולוגיות System Center המוכרות כמו Operations Manager, Configuration Manager, Orchestrator, App Controller ועוד.

שירותי Hyper-V בטריפל סי, מאפשרים ללקוחות גמישות מקסימלית, כדוגמת הענן הציבורי (Azure), עם ייחודיות של שירות ותמיכה מקומיים, תקשורת עם Latency אפסי ועננים היברידיים בין סביבת ה- IT הפרטית לסביבת הענן הציבורית שלנו. השימוש בשירותי ענן מקומיים מנטרלים חסמים של אבטחת מידע והעברת מידע אל מחוץ לגבולות המדינה ומאפשרים לגופים בעלי דרישות רגולציה מורכבות, מעבר בטוח לענן.

להלן השירותים שיסופקו בסביבת Hyper-V:
IaaS - שרתים וירטואליים בענן עם משאבים מוגדרים מראש וניתנים לשינוי ללא הפרעה לעבודה השוטפת. 
Datacenter as a Service - שירותים של משאבי מחשוב אלסטיים, תוך מתן אפשרות ללקוחותינו לנצל את כח המחשוב שרכשו על פי דרישה, כולל שינויי קונפיגורציה ב-Online לצורך מתן מענה מיידי לכל שירות שנדרש.
Disaster Recovery as a Service - שירותי אתר גיבוי לשרתים פיזיים או וירטואליים מהענן הפרטי לציבורי, ללא הצורך בהגדרות ידניות במעבר לאתר הגיבוי בזמן נפילה, או בחזרה לאתר הראשי. 
Database as a Service - שירותי DB מתקדמים המאפשרים רכישה של בסיסי נתונים לפי נפח, ביצועים נדרשים ועוד.
Web hosting - שירות שרתי Web בפלטפורמות שונות ומוגדרות מראש.

בכל אחד מהשירותים שינתנו בסביבה זו ניתן יהיה להבטיח Quality of Service בכל רובד כמו תקשורת, כח עיבוד, זיכרון, אחסון ועוד.

רמי נחום, מנכ"ל טריפל סי: "בחרנו בטכנולוגיות מיקרוסופט להרחבת התשתית בשל אמינות הפתרון, הביצועים הגבוהים, האטרקטיביות הכלכלית, הגמישות וידידותיות הפתרון. כיום Hyper-V הוא שם דבר בעולם הווירטואליזציה ואנו בטוחים שהוא יספק מענה לשירותים התובעניים ביותר שאנו מציעים לעסקים בישראל".

עוזי חפץ, מנהל תחום ספקי השירותים, מיקרוסופט, מזה"ת ואפריקה: "אנו עדים לצמיחה מואצת באימוץ Hyper-V בארץ ובעולם, הן בקרב ארגונים והן בקרב ספקי ענן כמו טריפל סי. Hyper-V הינו חלק מ-Windows Server שהוא סטנדרט בתעשייה. רמות הביצועים והיכולות שלו זהים ואף עולים בתחומים מסוימים על אלה של פתרונות חלופיים ויחד עם תג מחיר אטרקטיבי יצרנו חלופה תחרותית בשוק. השימוש בטכנולוגיית Hyper-V בשילוב Azure Pack מעמיד את טריפל סי בקדמת הטכנולוגיה עם יתרון עצום אל מול המתחרים בשוק. השימוש בטכנולוגיה זו יאפשר יישום של עננים היברידיים בין סביבת הלקוח וה- Datacenter של טריפל סי".
 
 
 
Up