הבחירות על הענן שלנו
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            23/02/2014


פיתרון מערכת המידע עליה נוהלו מערכות ניהול הבחירות ששימשו את מטה ניר ברקת בבחירות המוניציפלאיות האחרונות
אופיינו ובוצעו על ידי אלעד מערכות בשיתוף טריפל סי אשר סיפקו את תשתיות המחשוב הוירטואליות. 

תשתיות המחשוב המבוססות וירטואליזציה מבית VMware שימשו את הבסיס עליהם אלעד מערכות ביצעה פיתוח של מערכת מבוססת על פלטפורמת MS CRM 2011 ומתממשקת עם שלוש אפליקציות מובייל שונות, המותאמות לכל סוגי המכשירים והפלטפורמות.

המערכת שימשה כפתרון ייחודי ומקיף לתכנון והרצת קמפיין בחירות מוניציפאליות וארציות. אפליקציות המובייל שימשו את פעילי המטה שעברו מדלת לדלת בחודשים שקדמו ליום הבחירות, מיפו ואפיינו תומכים פוטנציאלים. הנתונים עברו אוטומטית למערכת CRM וכך התאפשר ניהול נתוני התמיכה, פילוח ומיפוי קהל הבוחרים, לשם מיקוד מסרים רלוונטיים לקבוצות מזוהות, לקראת יום הבחירות ובמהלכו.

ביום הבחירות, נעשה שימוש רב במידע שנאסף במהלך תהליך המיפוי ובמידע שהועבר בזמן אמת באמצעות אפליקציות המובייל הייעודיות כגון, נתוני הצבעה שהועברו, התפקדות הפעילים בקלפי ועוד. ניטור זה איפשר למטה לדעת בזמן אמת מי מהתומכים הצביע ומי זקוק להמרצה, האם יש תקלות בשטח ולאן לנייד את הכוחות, בנוסף קבלת תמונת מצב מיידית על תוצאות האמת.

לדברי זוהר זולר ממערכת הבחירות של ניר ברקת: "המערכת שפיתחה עבורנו אלעד מערכות הייתה הצלחה גדולה עבורנו. באמצעותה יכולנו למפות, לנטר ולעקוב אחר הבוחרים והתהליך עצמו. אנו מודים לאלעד על המאמץ שהשקיעה כדי לבנות עבורנו את הפתרון המתאים ביותר, שסייע לנו לאורך כל תהליך הבחירות וגם לאחר מכן".

לדברי שי עינת, CTO באלעד מערכות: "מאמץ הפיתוח התכנס בסופו של דבר ליום (בחירות) אחד והיה זה מצב מאתגר של הצלחה או כישלון מבחינת תפקוד המערכת ללא הזדמנות חוזרת. באמצעות בניית מערכת התומכת בדרישות הלקוח וליווי ע"י צוות מומחים של אלעד מערכות, יום הבחירות עבר בהצלחה גדולה והמערכת הוכיחה עצמה כהשקעה משתלמת ביותר."

לדברי מיקי שטרקמן, מנהל תיקי לקוחות בענן: "חברת טריפל סי עבדה בצמוד לאלעד מערכות במטרה לספק את מענה התשתית למערכת בחירות גדולה כשל ירושלים. מערכת הענן שהותאמה ללקוח מסופקת עם האפשרות להגדיל את משאבי המחשוב בצורה מיידית במקרה של עומס המערכות, הצלחת מערכת הבחירות הייתה תלויה בעבודה משותפת של מערכות התשתית והמחשוב של החברה עם אלו של אלעד מערכות."
 
 
Up