מודל עסקי לשותפי ענן בשימוש במודול ריסלר
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            27/02/2012


טריפל סי השיקה את שרותי הענן הציבורי שלה גם לשותפים בענן הציבורי, באמצעות מודול Reseller.
מהלך זה פותח בפני שותפים יכולת לספק שרותי מחשוב ענן ללקוחותיהם, ללא השקעה ראשונית,
תוך הסתמכות על שרותי ענן מקומיים וללא נטילת סיכונים.
 

המודל החדש מאפשר לשותפים לשווק משאבים מיישומי הענן של TripleCloud תוך שימוש במערכות ניהול המשתמשים, היישום והכספים של מערכת הענן הציבורי. השותפים יכולים להשתמש בתשתיות ניהול, שעלותן נאמדת במיליוני דולרים, בעלות זניחה ושולית המאפשרת להם כניסה חלקה, קלה ונוחה לעולם הענן. הודות למודל החדש יוכל כל שותף/משווק לבצע באופן עצמאי לחלוטין את החיבור של משתמש חדש, לשדרג מהירות או לבצע ניתוק של לקוח קיים. המשווק יוכל לנהל את חשבונות לקוחותיו בכל שעות היממה וכל זאת ללא מעורבות של מוקד טלפוני אנושי.

דוגמא לחברה שבחרה להצטרף למודל השותפים של טריפל סי הנה חברת אוריון סקיור. ליאור וקנין ואורן גלוסקא, מבעלי החברה ומנהליה, מובילים כיום את המהלך של מעבר לטכנולוגיית הענן לכלל לקוחותיהם, באמצעות המערכות והכלים המקצועיים שטריפל סי מעמידה לה לצורך כך. "למחשוב ענן יתרונות רבים והוא מביא לייעול וגמישות של מערך הIT בארגון", מסביר ליאור וקנין. "הנוחות והנגישות לחומרים היושבים בענן, ניהול שרת הדואר Exchange בצורה בלתי אמצעית ושיתוף היומנים הופך את חיי היום יום בארגון לפשוטים ונוחים יותר".

דוגמא נוספת היא חברת אי.אר.גי המתמחה בפתרונות IT לארגונים קטנים.  לדברי רן גבעון, מנכ"ל משותף בחברה: "פתרונות הענן של טריפל סי מאפשרים לנו להגיע ללקוחות עם פתרונות איכותיים, יציבים ובמודל עיסקי ברור ופשוט. מגוון הפתרונות אשר מתחיל במענה לצרכי תיבות דואר אירגוניות וקישוריות לאינטרנט דרך פתרונות של שרתים וירטואליים ועד מערכות Private Cloud מלאות מאפשר לנו לספק את מגוון הצרכים במערכת אחת. השימוש במודול הריסלר מאפשר לנו גמישות מרבית ושליטה מלאה בתהליך המכירה ואספקת השרות, החל משלב התמחור דרך תהליכי הקמת השרותים (Provisioning) וכלה בתהליכי החיוב המורכבים אשר מקבלים כולם מענה מערכתי מלא על בסיס מודול זה. הבחירה שלנו מוכיחה את עצמה יום יום ברמת היציבות והאיכות של שירותי הענן. במקרים בודדים בהם אנו נידרשים לתמיכה שמחנו לגלות צוות תמיכה נהדר אשר מספק מענה איכותי, שרותי ונגיש לכל צורך ובכל שעה."

ארז רוזנבאום, מנהל הענן בטריפל סי מסביר כי באמצעות המודל פותחת טריפל סי בפני משווקים ואינטגרטורים את היכולת לספק שרותי מחשוב ענן ללקוחותיהם, ללא השקעה ראשונית ולהשתמש בטכנולוגיה ובשרותי ענן מקומיים עם Latency נמוך ותמיכה מקומית – ובעברית (!). לדבריו, המודל מאפשר שדרוג יכולות המשווק ליצירת חנות מסחר וירטואלית ממותגת, הקמת מערך קישור לסליקה עצמית ולמעשה הפיכתו למשווק שרותי ענן עצמאי כלפי הלקוח".

רמי נחום, מנכ"ל טריפל סי: "מודל זה ממצב את ענן TripleCloud כענן הציבורי האוטומטי היחיד והגדול בישראל. מאז ומתמיד ראתה טריפל סי בשותפי ענן מודל להצלחה. שיתוף פעולה זה, נותן לשותף הזדמנות להיות ממוקד בלקוחות שלו, במקום לדאוג לתשתיות וזמינות ולהתחרות בחברות גדולות ובינלאומיות. המודל העסקי המיוחד שלנו מאפשר גמישות של רווחיות, עם חופש הבחירה לתמחר את השירותים באופן עצמאי". לדבריו טריפל סי תמשיך להוביל את הענן הציבורי, תוך שימת דגש על פיתוח הענן למשווקים וללקוחותיהם.
 
 
 
Up