אירוח של עותק שלישי להפניקס עם גיבוי חם בחו"ל
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            06/07/2014


הפניקס בחרה לשמור על הנתונים קרוב, אבל מספיק רחוק. החברה בחרה בטריפל סי
לספק לה תשתית תקשורת ואירוח במתקן בקפריסין – מחוץ לגבולות מדינת ישראל
ועם זאת - בקרבה של פחות משעת טיסה מהארץ.

חברות הביטוח חייבות לגבות את כל נתוני המבוטחים בעותק שלישי. במסגרת זו, החליטה חברת הפניקס לשמור את הנתונים בחו"ל, זאת כדי להבטיח שלמות של כל נתוני המבוטחים במקרה של אסון לאומי, ולהיות מסוגלים לטפל בהם גם במקרה של פגיעה בשני עותקי הנתונים הקיימים בישראל. הפניקס בחרה לשמור על הנתונים קרוב, אבל מספיק רחוק. החברה בחרה בטריפל סי לספק לה תשתית תקשורת ואירוח במתקן בקפריסין – מחוץ לגבולות מדינת ישראל ועם זאת - בקרבה של פחות משעת טיסה מהארץ.

המרחק הקצר ממתקן טריפל סי בחיפה למתקן העותק השלישי בקפריסין, מספק קישוריות מעולה, על הסיבים האופטיים התת ימיים של חברת טמר'ס, עם נתוני שיהוי (Latancy) נמוכים ביותר ועלויות נמוכות יחסית. בנוסף לאירוח במתקן ברמה גבוהה, מספקים הקפריסאים מעטפת פתרונות הן לזמני תרגול והן לזמני חירום, כדי לספק מענה להקמת מערכות חירום ועבודה על נתוני העותק השלישי תוך פרק זמן סביר. בימים אלה נשלמת ההתקנה באתר הפניקס, ועם גמר גיבוי הנתונים תועבר המערכת למתקן בקפריסין. עם הקמת המערכת והשלמת הקישוריות תעבור המערכת לגיבוי שוטף של כל הנתונים באופן שוטף.

שלמה שמאי, משנה למנכ"ל, מנהל אגף מערכות מידע: "בחרנו את הפתרון של טריפל סי בגלל מספר סיבות. מיקום מתקן האירוח - קרוב אבל עדיין בחו"ל. תקשורת ברמה גבוהה ונתוני שיהוי נמוכים המבוססת על קווי התקשורת של טמר'ס. עלות הקרובה למחירי אירוח ותקשורת בישראל עם היתרון של מתקן ונתונים השמורים בחו"ל, ולא פחות חושב - שותף עליו אפשר לסמוך. חברת טריפל סי, עימה יש לנו שיתוף פעולה פורה וארוך ימים, הן במערכות מחשוב והן בשירותי תקשורת".

רמי נחום, מנכ"ל טריפל סי: "אנחנו מספקים שירותי גיבוי ושירותי ריפלוק לצרכי DR, למאות לקוחות בישראל. את שירותי ה- DR לעותק שני ללקוחות, אנחנו מספקים הן ממתקן החברה בפתח תקוה והן ממתקן הגיבוי בחיפה. לחברות המבקשות פתרונות מיוחדים מציעה טריפל סי בשיתוף חברת טמר'ס, שירותי אירוח במתקן בפאפוס בקפריסין עם שירותי תקשורת על הכבל התת ימי של חברת טמר'ס. השרות, כולל קישוריות מהירה, אירוח ברמה גבוהה ומעטפת פתרונות משלימים עם מחירים נמוכים יחסית לפתרונות דומים בחו"ל".
 
 
 
Up