המתקן של ישראל

 
הרחבת השירותים בסביבת Azure Pack בחודשים הקרובים
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            31/07/2014


שירותי Azure Pack ממתקן טריפל סי מוצעים ללקוחות מאז השקתם בתחילת אפריל השנה.
לאחר מספר חודשי פעילות וקבלת פרס שותף השנה בתחום ממיקרוסופט, הגיע הזמן לתכנן את
הרחבת שירותי מיקרוסופט - הן ממתקן טריפל סי והן ממתקני מיקרוסופט ברחבי העולם. 

התוכנית כוללת שירותים נוספים - דוגמת שירותי 365 (ובהם שירותי Office Home), שירותי Azure, שירותי Site Recovery (לגיבוי מערכות DR), שירותי SQL, שירותי CRM ושירותים נוספים. המימוש רוב השירותים יתבצע בחצי השנה הקרובה. להלן תוכניות טריפל סי לשירותים נוספים מבית היוצר של מיקרוסופט:
 
שירותי Azure
הרחבה של סביבת Azure Pack ממתקן טריפל סי, לשירותי AZURE של מיקרוסופט במתקני מיקרוסופט בכל רחבי הגלובוס. השירות מציע פריסת שרתים וירטואליים במגוון מערכות הפעלה ובניהול מרכזי אחד. השירות ניתן במודל תשתית כשירות (IaaS) הפרוש בשלושה עשר מתקנים באירופה, אסיה, יפן, צפון ודרום אמריקה. על השרתים ניתן להריץ מערכות הפעלה של מיקרוסופט ושל לינוקס עם מגוון כלים מתקדמים לניהול ושליטה. 

שרתים אלו יכולים להרחיב את שרתי האירגון בסביבה באתר הלקוח, או את שרתי Azure Pack הקיימים במתקן טריפל סי, למטרות גידול, שרידות, וחלוקה גאוגרפית כלל עולמית. שרתי Azure כשירות ניתנים לשעה, לחודש או לשנה (החיוב הוא לפי דקות), בגדלים שונים (A0-A9) ולמטרות שונות (מוטה זיכרון או מעבד או למטרות כלליות). השרתים מוצעים במחירים של החל מ– 14$ לחודש או במחיר של פחות מ– 2 סנט לשעה.
 
שירותי Site Recovery
שירות Site Recovery הוא שרות הגנה (Disaster Recovery) למכונות וירטואליות בסביבת Hyper-V המנוהלות תחת ענן System Center Virtual Machine Manager.
 
שירות זה מאפשר שלוש צורות של הגנה על סביבת הלקוח:
- הגנה של המכונות הווירטואליות מאתר הלקוח לענן טריפל סי מבוסס Azure Pack (מאתר הלקוח למתקן
  טריפל סי בישראל). בתצורה זו הרפליקציה מבוצעת מסביבת הלקוח לענן טריפל סי, כאשר ניהול התהליך
  מתבצע בשרות Azure Site Recovery.
- הגנה של המכונות הווירטואליות מאתר הלקוח לענן Azure במתקן מיקרוסופט בחו"ל. בתצורה זו
  הרפליקציה מבוצעת מסביבת הלקוח לענן  Microsoft Azure.
- הגנה של המכונות הווירטואליות מענן טריפל סי בסביבת Azure Pack למתקן מיקרוסופט בחו"ל.
  גם בתצורה זו הרפליקציה מבוצעת מסביבת הלקוח לענן Microsoft Azure.
 
ניהול התהליך בכל המקרים מתבצע בשרות AZURE Site Recovery. יכולות השרות:
- הגנה ורפליקציה אוטומטית של מכונות וירטואליות.
- ניטור מרוחק של הסביבה.
- יצירה ועריכה של תכניות שחזור.
- בדיקת סביבת ה- DR ללא השפעה על סביבת הייצור.
- יכולות שחזור לסביבת AZURE.

שירותי SQL
פלטפורמה מנוהלת לבסיס נתונים כשירות, המאפשרת גידול והפעלה של אלפי בסיסי נתונים. ניהול המערכת, עדכוני התוכנה והתיקונים באחריות טריפל סי כספק הענן, תוך שמירה על זמינות גבוהה ליישום וכמעט ללא השבתות ללקוח. השרות מאפשר ניהול עצמי של הסביבה ושמירת מספר עותקי מידע (רפליקציה) לאתרים באזורים שונים לשם זמינותו. כמו גם יכולות ביצועים ידועים מראש ויכולות כיוונון בהתאם לצורכי גידול או קיטון.
 
שירותי Web Sites / Web Apps
פלטפורמה מנוהלת כשירות המאפשרת התקנה, הטמעה, וגידול ליישומי אינטרנט (web). הלקוח מתמקד בפיתוח קוד היישום והפלטפורמה מנוהלת בענן ובאחריות טריפל סי כספק השירות. השפות הנתמכות בשרות ASP.NET, Java, PHP, Node.js, Python. כמו כן נתמכים היישומים הפופולריים ומערכות ניהול תוכן כגון: WordPress, Joomla, Drupal. השרות מאפשר גידול לרוחב (מאפשר איזון עומסים) ומהיר של היישום לפי היקף העומס והגולשים ליישום, בלחיצת כפתור ידנית או בהגדרת מדיניות לפי עומסים או קבועי זמן תוך גדול מספר המופעים המריצים את היישום.
 
שירותי Lync
לקראת סוף 2014, יותקנו שירותי Lync על ענן טריפל סי ויותקן קישור לשירותים אלה מענן מיקרוסופט. שירותים אלה יוצעו ללקוחות על שירותי הדואר של שני העננים כבחירה. השירותים יהיו זמינים ללקוחות בתחילת 2015.
 
שירותי CRM
במסגרת התוכניות ל- 2015, אנו נתחבר לענן מיקרוסופט כדי להציע ללקוחות שירותי CRM. החיבור יהיה אוטומטי וייעשה על חשבון המשתמש הרגיל וינוהל באמצעות ממשק הניהול הרגיל. הוספת השירותים ייעשו בהדרגה תוך ביצוע כל העבודות הטכניות הנדרשות למימוש השרותים, ושילוב במערכות הקצאה (Provision) וחיוב (Billing) האוטומטיות כמו שנדרש מענן מתקדם. שירותים אלה דומים לשרות Azure Pack, עליו קיבלה טריפל סי פרס שותף השנה בעולם בקטגוריית הוסטינג (בנוסף לשותף השנה בישראל), ולכן סביר להניח שכול התוכניות יתממשו באותה רמת חלוציות והחדשנות שאפיינה את מימוש ענן Azure Pack במתקן טריפל סי.
 
 שירותי 365
במידה ויתקבלו כל האישורים, תעלה טריפל סי בשותפות ראשונה מסוגה בישראל על ספינת הדגל של שרותי הענן של מיקרוסופט – Office 365. כחלק מהשותפות יהיה ניתן להתחבר בעתיד, מענן טריפל סי לכלל שרותי הענן של 365, עם מגוון השירותים - לדוגמה:
- Office Online
- Small Business
- Enterprise E1
- Home
- Personal
- Small Business Premium
- Midsize Business
- Enterprise E3
- Enterprise E4
- Exchange Online    Office365
 
טריפל סי תשווק כל שרות החל מתיבה פשוטה וכלה ברישוי של מיקרוסופט. כל היתרונות של מיקרוסופט עם כל הערכים המוספים של טריפל סי כספק ענן מקומי. בכוונת טריפל סי, לבצע חיבור של הענן המותקן בישראל לענן של מיקרוסופט. הלקוח יקבל את השרות של מיקרוסופט אך יהיה מטופל בכל הצדדים של השרות (כולל חיוב) על ידי טריפל סי. הלקוח יקבל את כלל הערכים המוספים שלה כחברה מקומית ולא פחות חשוב – שרות הלקוחות שלה. כלומר הלקוח יוכל לשוחח עם טריפל סי לצורכי תמיכה ושרות לקוחות בשרות של 365 ולא ישירות עם מיקרוסופט. בנוסף לשרות Office 365 יותקן שרות Lync בעוד מספר חודשים. השרות יקושר לשירותי הדואר של שני העננים כבחירה.
 
 
Up