טור המנכ"ל – חוויות מכנס מיקרוסופט וקבלת פרס שותף השנה
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            31/07/2014


"אחת החוויות החזקות היא, הישיבה בהרצאות אלה, בשטחי VIP ברצפת אולם ההרצאות
(אולם כדור סל ענק), ומסביב ביציעים כ- 16,000 משתתפי הכנס. מרגש".

הכנס השנתי של מיקרוסופט WPC 2014, נערך השנה בוושינגטון DC. לכנס, נסענו 4 נציגים מהחברה: בן דן, שי ואנוכי, משלחת גדולה יחסית - משתי סיבות עיקריות: האחת - יש לנו כוונה להיות שותף משמעותי של מיקרוסופט בתחום הענן בעתיד הקרוב, והשניה - קבלת פרס שותף השנה של מיקרוסופט בשתי קטגוריות: שותף השנה בעולם בתחום הוסטינג ושותף השנה בישראל. אני רוצה לספר מעט על חוויות הכנס, ולהעביר מעט מהרושם שקיבלתי על החברה ועל החזון של מנהליה ועל היחס האישי שקיבלנו בגין קבלת הפרס. יחס מדהים.

הכנס היה מרשים, מפתיע, מרגש וענק בגודלו - עם 16,000 משתתפים. שנים רבות שאני משתתף בכנסי שותפים ויצרנים, ומעולם לא הייתי בכנס רב משתתפים שכזה. בנוסף, מעולם לא הייתי שותף לקבלת פרס דומה, עם כל כך הרבה הערכה וכבוד כמו אלה שיתנו למקבלי הפרסים ולנו בפרט. אגב, זו פעם ראשונה בה נבחר שותף מישראל כשותף השנה בעולם, ופעם ראשונה בעולם בו נבחרים שני שותפי השנה מאיזור MEA (המזרח התיכון ואפריקה). לכנס הגענו עם עוזי חפץ, נציג מיקרוסופט שליווה אותנו ועשה רבות כדי לתת לנו את ההרגשה שאנחנו בבית ושילב אותנו בכל המפגשים הנחוצים (ויש לא מעט בלבול בכנס ענק כזה).

שני ימים - הראשון והשלישי, התחילו באירוע מרכזי (Keynote), שכלל הרצאות של מנהלי מיקרוסופט, על הדרך והחזון בה מאמינה מיקרוסופט - Mobile first Cloud first, או כמו שאני נוהג לומר: Cloud first Mobile first. רבות נכתב על תכני ההרצאות ואין כוונה לחזור על כך. סיכומי המסרים הם: מיקרוסופט רוצה להיות חלק מכל התקני העולם ולהגדיל את התפוקות והייצור. העיקריים שבהתקנים הם טלפונים ניידים (ולא רק תחנות עבודה ומחשבים ניידים). כוונת מיקרוסופט היא לספק מענה יישומי לכל ההתקנים, תוך קישור לענן שם תספק מיקרוסופט שירותי ענן משלה, ותשתף שותפים בענן לשילובים היברדיים בכל רחבי העולם. חזון מעניין ומרתק - שיש לנו כוונה להיות חלק ממנו. את הצעד הראשון כבר עשינו (ועליו קיבלנו את הפרס).

אחת החוויות החזקות היא, הישיבה בהרצאות אלה, בשטחי VIP ברצפת אולם ההרצאות (אולם כדור סל ענק), ומסביב ביציעים כ- 16,000 משתתפי הכנס. מרגש. בנוסף, השתתפנו בארוחת צהריים עם Kevin Terner (ה- COO "המטיף" של החברה), בשולחן יחד עם Vahe Torossian מנהל עולמי לעסקים בינוניים ו- Marco Limena מנהל תחום הוסטינג בעולם.

חוויה מרגשת נוספת, הזדמנה לי בקוקטייל שהתקיים לפנות ערב עם מנכ"ל מיקרוסופט, Satya Nadela. בקוקטייל השתתפו רק שותפי השנה, וכסאטיה נכנס כולם נאלמו ולא זרמו בחופשיות. התנדבתי להיות האיש שישבור את הקרח ו... ניגשתי אליו, הצגתי את עצמי כ- רמי נחום מישראל (עם דגש על ישראל. המצב הבטחוני מחייב), דיברנו כמה מילות היכרות וקצת על המצב בארץ ואז ביקשתי בעדינות בקשה חריגה... הסברתי שבגלל המצב הבטחוני בארץ, אישתי כבר שלשה ימים נמצאת בבונקר (ממ"ד) והיא מוכנה לשקול לצאת, רק אם אני אשלח לה סלפי שלי עם סאטיה... האיש חייך חיוך רחב ונעתר ברצון. עם שליפת טלפון הנייד שלי מסוג סמסונג - הוא לא נשאר חייב: "It is not the right phone" הוא אמר בחיוך. הבטחתי להחליף בהזדמנות הקרובה – ואז צילמתי, כשכול הנוכחים משתאים לחוצפת הישראלי שגונב את ההצגה... כמובן שהוא ביקש למסור ד"ש חם לאישתי ואיחל ביטחון לה ולכל תושבי מדינת ישראל. אמן - לחשתי והאיש המשיך הלאה.
 
בין אירוע אחד למשנהו, השתתפנו בהרצאות מרתקות של ספקים ומרצים בתחומי ענן מגוונים, ובשולחנות דיון בתחומי הענן של מיקרוסופט עם שותפי הוסטינג אחרים מכל העולם. שמענו על התוכניות של מיקרוסופט והשמענו את דעתנו בנושאים מגוונים ואת הציפיות שלנו ממיקרוסופט בעתיד לבוא. 

בימי הכנס, השתתפנו במספר ארוחות ערב: ארוחת בירה אחת עם השותפים מישראל, תוך ציפייה במשחק הגמר בין ארגנטינה לברזיל. ארוחת ערב יוקרתית ואינטימית עם מנהלי הענן העולמיים, לכבוד הזכייה ושיתוף הפעולה ההדוק איתם. קוקטייל קבלת פנים של כל שותפי הענן בעולם מול הבית הלבן. ולסיום - ארוחת ערב של משלחת השותפים מישראל.

למרות שאנחנו חברה וותיקה בתחום שווק מערכות המחשוב בארץ, ואנו חוגגים בימים אלו חצי יובל של פעילות, לא הייתה לנו פעילות עם מיקרוסופט במהלך השנים וגם לא בשני האחרונות שלנו לפעילות בענן. זמן רב שאנחנו מחפשים שותף גלובלי והזדמנות איתה נוכל להתפתח בענן ולא רק בישראל. מיקרוסופט שמחפשת שותפים בעלי ערך מוסף גבוה בתחום הענן , מצאה בנו שותף מתאים לתוכנית ה- Cloud OS Networks העולמית. התחלנו את הפעילות המשותפת לפני פחות משנה, ואני מקווה שזו תחילתה של שותפות נפלאה...
 
 
 
Up