סיכום 25 שנה בסימן: לזכור את העבר, לבנות את ההווה, לחתור אל העתיד
 
          טריפל סי - מאמר מערכת
            18/09/2014


אמר פעם איש חכם: "בלב ליבו של קושי, שוכנת הזדמנות" (אלברט איינשטיין).

כתיבת טור אישי לכבוד 25 שנות "טריפל סי" או"טריפ אל שיא" כמו שאני אוהב לכתוב, יש בה מצד אחד קושי: התרגשות, סיכום, מחשבות על הזמן ועוד, אך יחד עם זאת יש בה הזדמנות נהדרת לעצור רגע, לתקוע רגליים בקרקע, להביט אל ה- "עננים", לשתף בזכרונות מן העבר, לספר על אבני הבניין של ההווה, שישמשו אותנו בחתירה למען עתיד טוב וגדול יותר.
 
במבט לאחור: 1989, התחלה צנועה בפינת חדר ברמת אביב, הסכם ראשון עם רפאל - שפתח את חלון ההזדמנות לעבודה משותפת עם יבמ. המשך בחדרון בבניין יבמ בויצמן 2 תל אביב. זו הייתה פריצת דרך קטנה אבל משמעותית שהובילה לעבודה עם תעשייה אווירית ולקוחות גדולים נוספים. משם עברנו למשרד בין 2 חדרים בבית אמריקה, לתקופה בה סיפקנו מערכות מחשוב מדעיות לכל מוסדות האקדמיה.
 
יש האומרים, שמי שלא מתקדם - שוקע. אני יכול להעיד על עצמי שאני מאמין גדול ומתמיד לקדם, לזוז ולהזיז קדימה... ואכן זזנו. קודם לבית אירופה, לסביבת עבודה מרווחת לקראת בניית חברה צומחת ומתפתחת. משרדים, מעבדות ומחסנים. משם חדירה לכל השוק הבנקאי, המוסדי, הציבורי והטכנולוגי. כל זאת על רקע של עבודה מטורפת בסוף שנות ה- 90, הגאות הגדולה בשוק הטכנולוגיות, התמודדות עם "באג" 2000 (שלא הזיק לאיש) ומיד לאחר מכן - התמודדות עם התפוצצות הבועה וחזרה למידות נורמאליות של שוק שפוי.
 
השילוב של מירוץ מטורף בשאיפה קדימה מחד והרצון להרגיש בטוח מאידך, למצות את המיטב מהחיים ולעשות הכול תוך כדי רגעים של נחת והנאה - הוביל לאמונה ולמחשבה - שיש צורך בבית, בית לעבודה. בסוף שנות ה- 90 חיפשנו מבנה חדש לחברה. בית שייתן בטחון, יאפשר התקדמות וצמיחה לאורך שנים. לאחר חיפושים והתלבטויות - פרדסי פתח תקווה סומנו כמתאימים, ועל שטח שמצאנו - הקמנו (כמעט במו ידינו) בניין בן 10 קומות, כאשר בו בזמן, החל נרקם לו חזון של התחדשות ופריצה למקומות בהם לא דרך איש - חזון הענן. ואכן ענני ברכה נראו הרחק מעבר לאופק - עננים עם הבטחה לגשמי ברכה פוריים.
 
בניהול לומדים שחדשנות היא דבר חשוב לעסקים. אני חושב שחלוציות היא דבר חשוב לחיים. היא מאלצת הליכה למקומות בהם עדיין לא נסללה דרך, היא מאתגרת, מעניינת ורק לאחר פרק זמן היא יורדת לרמת חדשנות מוכרת. מחשוב ענן בארץ לא היה או שהיה רק בחיתוליו. גם היום לא רבים מבינים את האתגר. האתגר גדול בכל הפרמטרים - כלכלי, טכנולוגי ופיננסי. התחלנו בבדיקה של התחום ב- 2003 ועד 2007, למדנו את הנושא ממיטב החברות בעולם (ואין הרבה כאלה). וב- 2007 התחלנו להקים את מתקן ה- Data Center הגדול והטכנולוגי בישראל. לאחר 3 שנות עבודה הקמנו מערכת שירותי ענן מחשוב ושירותי תקשורת, ייחודית ומתקדמת מסוגה בארץ ובעולם.

והיום: אנחנו מחזיקים במספר יחסית גדול של לקוחות מרוצים ונאמנים לשירותים ולשיטה. שירותים משובחים במודל שלם לפי שימוש, עם מחירים השווים לכל לקוח, המתעדכנים באופן אוטומטי. בשנה האחרונה התחלנו שיתוף פעולה עם מיקרוסופט - שחקנית משמעותית בתחום הענן בעולם. עשינו פריצת דרך עם הקמת תשתית Azure ישראלי - עליה קיבלנו הכרה כטובים בתחום הענן בעולם. אנחנו ממשיכים עם שיווק שירותי Office 365 המגויירים כהלכה עם שירות מקומי (ואנחנו הראשונים בעולם לעשות כך !). בתחום זה תהיה לנו פריצת דרך.
 
עשינו כברת דרך משמעותית ב- 25 האחרונות. עשינו זאת עם רוח של ספורט אתגרי. תמיד בחזית, עם אדרנלין שזורם, תוך תחושת סיפוק מדהימה להרגיש את ההישג. הכול כמובן בשילוב רגעי מנוחה ונחת, עם מסורת של ברכה על כוסית משקה בביקור ראשון בבית שלנו (כבר מעל 25 אלף חוו זאת ועוד 55 אלף שעוד ילמדו מסורת זו מהי). עם חוש הומור וצחוק מתגלגל - והכול ברוח טובה ותחושה שעסקים עושים בין בני אדם רק מתוך רצון טוב של שני צדדים להרוויח וליהנות.
 
והעתיד? העתיד צופן בחובו הפתעות ואתגרים חדשים. יש לנו עוד 25 שנה להוכיח שהעבר לא מקרי, שמחשבה יוצרת מציאות, שהיכולת שלנו מסוגלת להביא אותנו לשיאים חדשים - לכבוש לקוחות ממדינות שמעבר לים ואף מעבר לגבול. שלום דיגיטלי הוא לא מילה גסה... עם קצת סבלנות - תוך 25 שנה נהיה במקום אחר לגמרי. ספקי הענן של ישראל המספקים שירותי מחשוב בגאווה בכל רחבי העולם.
 
 
Up