TripleCloud 2.0 – שער חדש לענן היברידי

ארז רוזנבאום, מנהל הנדסת ענן

טריפל סי מחשוב ענן, מכריזה על הרחבת שירותי הענן הציבורי שלה, ופותחת שער חדש עבור לקוחותיה, לשירותים בעננים הציבוריים הגדולים בעולם תחת בית אחד, שירות אחד וחשבונית אחת בתוספת ערכים מוספים.

בימים אלה, הושלם שדרוג גרסת מנוע הענן של חברת טריפל סי (Odin Automation by IngramMicro), שדרוג זה הוסיף ערכים מוספים ביכולות הקישור והניהול של מגוון שירותים חדשים שעליהם אנו מכריזים, ממשקי ניהול הלקוח שודרגו ומאפשרים ניהול מרכזי עם SSO לשירותים מקומיים והיברידיים. ובכלל – אנו מכריזים על גרסה TripleCloud 2.0, גרסה שהיא: שער חדש לעולמות היברידיים תחת ספק ענן אחד, ניהול מרכזי, חשבונית אחת ושירות עם ערכים מוספים.

ענן TripleCloud הוקם לפני כשבע שנים, ומשרת כיום עשרות אלפי לקוחות פרטיים ואלפי לקוחות עסקיים עם יכולת אוטומציה מלאה בהקמה וניהול עצמי של השירות. מעצם היות החברה ספק ISP וחברת אינטגרציה עם וותק של 28 שנים, נהנים לקוחות החברה מערך מוסף בשירותי תקשורת כשירות, מסיוע של החברה במיגרציה אל הענן הציבורי ובניהול השירות בענן, מקישוריות מהירה לתכנים ולשירותים בעננים הציבוריים ומשירות לקוחות בעברית הפעיל 24X7.

מגוון שירותי הענן כיום הכוללים:
 
Collaboration Services
Hosted Exchange – Local messaging and collaboration Service, Microsoft Office 365
Backup and File sharing
Acronis Cloud BackupAhsay remote backup, Rushfiles file server on the cloud.
IaaS
VM services, vCloud, WAP
Security Services
WAF, Dedicated and Shared FW services, SIEM, Antivirus and Anti-Spam, Mail relay services
Web Services
Shared and Dedicated Web Sites ,PLEX
Internet and IPTV services
 
תשתיות הענן הציבורי הוותיק והגדול בישראל, מופעלות ממתקן DataCenter הציבורי של החברה בפתח תקוה, המתקן היתיר והמשוכלל בישראל (5KW Tier IV Datacenter). לחברה אתר גיבוי (DR) נוסף המרוחק כ- 100 ק"מ ממתקן הייצור.

המגמה של עסקים קטנים, בינוניים וגדולים לצרוך משאבי מחשוב ותכנה כשירות, הן מעננים מקומיים והן מעננים ציבוריים היא עובדה קיימת. הסיבות המרכזיות לכך הן דרישה לגמישות עסקית, תשלום לפי שימוש, מהירות בעליית מוצר לשוק (Time to Market), הורדת עלויות של השקעה ראשונית, ביזור בינלאומי והרצון לקרב את השירותים לקהל היעד. 

מגמה זו מביאה בפני הלקוחות גם מספר אתגרים לא קטן, אתגרים כמו: הקניית ידע לצוותים הטכניים לניהול השירות בממשקים שונים בעננים בינלאומיים, עקומת למידה בכניסה לענן חדש, פיצול חשבוניות ועבודה מול מספר ספקי שירות רבים, פיתוח שונה מול API שונה בעננים השונים וניהול Templates and Runbooks ליישום מול עננים שונים – תופעה שחוזרת על עצמה בכניסה לכל ענן בינלאומי חדש. בנוסף, קיימת התמודדות לא פשוטה ברמת התקשורת (Latency) בגישה לשירות מרוחק.

על מנת לאפשר ללקוחות להתמודד עם חלק לא מבוטל מהאתגרים ומדרישות אלו, מכריזה טריפל סי על הרחבת שירותי הענן הקיימים: מערכת הענן TripleCloud 2.0 פותחת בפני הלקוחות שער לעולם העננים הבינלאומיים ויכולות היברידיות עם מגוון שירותים חדשים, ערכים מוספים ויתרונות מבדלים, זאת החל מרבעון ראשון של 2018.

המטרה המרכזית היא לאפשר ללקוחות החברה לצרוך שירותים מהעננים הגדולים בעולם וכערך מוסף להנגיש ולפשט את הגישה, היישום והאוטומציה לשירותים אלו. לאפשר ללקוחות ליהנות מכל העולמות. יכולת שילוב בצריכת שירות מקומי עם תמיכה מקומית ומידע המאוחסן בתחומי מדינת ישראל, וצריכת שירותים נוספים בעננים בינלאומיים תחת ממשק ניהול אחד.  

AZURE Cloud Services:
כחלק מהסכם Microsoft CSP עם חברת מיקרוסופט, נצרף לשירות Office 365 שאנו מספקים היום – ללקוחות חדשים ולאלפי לקוחות קיימים, את שירותיCloud AZURE הבינלאומיים. בהוספת שירותים אלה, נאפשר ללקוחותינו לצרוך את שירותי הענן הבינלאומיים בתשלום לפי שימוש תחת ממשק הניהול הענן של Triple Cloud.

Amazon Web Services:
קישור נוסף לשירותי AWS הבינלאומיים יעלה בקרוב, ויאפשר ללקוחות לבחור את השירות המתאים ביותר, באזור המתאים ביותר ובתשלום המתאים ביותר לצרכיהם מבין העננים השונים. העלאת שירותים אלו מאפשרת ללקוחות החברה לצרוך מגוון נרחב של אפליקציות ותשתיות כשירות הקיימות בעננים הבינלאומיים.

IMCO:
שירות חדש נוסף, המהווה נדבך חשוב למטרת הנגשת השירותים, הפשטה והפחתת עקומת הלמידה בניהול השירות בעננים הבינלאומיים , הוא Ingram Micro Cloud Orchestrator. שירות זה מאפשר ללקוחות, בחיבור SSO ליישומי הענן החדשים, לנהל וליישם הקמת מכונות ווירטואליות ו- Pre-Defined Templates תחת ממשק אחד מול מגוון עננים בינלאומיים ומקומיים כגון: AZURE , AWS , vCloud ועוד. ממשק זה מיועד לניהול ואוטומציה ביישום של תשתיות IaaS. הממשק מאפשר חיבור לשרת CHEF מקומי של לקוחות ומכיל בתוכו שרת CHEF לניהול ויצירת Runbooks and Templates מול כל ענן ציבורי תחת ממשק הניהול. השירות מאפשר קביעת FW Rules בגישה לשרתים, קביעת Schedule Tasks מול כל שרת בכל ענן במכונות אותן הוא מנהל.

בשלב ראשון מכיל השירות מספר אפליקציות ליישום על גבי השרתים (לדוגמה: יישום WordPress) ובשלב שני יאפשר גישה ל- Market Place עשיר. בגרסה הבאה (H2 2018) ימליץ הממשק היכן כדאי ללקוח להקים את השרת לפי בחירה באזור ובנתוני השרת על בסיס עלויות. היישום מכיל ניטור של כלל השרתים המנוהלים דרכו ומרכז את המידע על כלל שירותי הענן ההיברידיים שאותו הוא מנהל מבחינת משאבים.

היתרון הגדול בשירות הוא הפחתת עקומת הלמידה בהקמת שרתים מול ממשקי הענן השונים והנגשת השירות.

השירות מאפשר בנוסף ניהול של שרתים ווירטואליים שלא הוקמו ישירות על ידי IMCO (לדוגמה, נרכשו ישירות ב- AZURE והוקמו בממשק הניהול הרגיל של AZURE), ומאפשר לייבא את שרתי הלקוחות הקיימים תחת ממשק ניהול זה ובכך נותן ערך מוסף לייעול תהליכי ייצור ואוטומציה של שירותים הנצרכים כיום על ידי הלקוחות.

השירות מאפשר לקבוע מתי לכבות ולהדליק את השרתים בעננים אלו על מנת לחסוך בעלויות. השירות מאפשר קביעה על פי ערכים מוגדרים מראש (לדוגמה, % ניצול מעבד על פני מערך של מספר שרתים המהווים שירות כלשהו) של Scale UP ו- Scale Down של מספר מכונות וירטואליות. במקרים בהם יש עומס על השירות – תוקם באופן אוטומטי מכונה נוספת, במקרים בהם אין עומס – תוסר המכונה.

vCloud:
בשירות vCloud הקיים כיום תחת ענן החברה, נוסיף את האפשרות ללקוחותינו לצרוך תשתית מקומית כשירות בתשלום לפי שימוש, בנוסף לאפשרות הקיימת כיום של רכישה של כמות משאבים מוגדרת בתשלום מראש. גם שירות ה vCloud יוכל ליהנות מיכולות הניהול והיישום של IMCO ובכך מאפשר ללקוחותינו היברידיות מלאה בניהול שירותים מקומיים ובינלאומיים תחת ממשק ניהול אחד.

שדרוג שירות ה vCloud לגרסה חדשה, ישדרג את חווית המשתמש עם ממשק הניהול החדש המבוסס על HTML5. גרסה זו מפשטת את הליך יצירת מכונה ווירטואלית. בנוסף נטמיע בסביבה שני פתרונות חדשים המבוססים על פלטפורמת ה vCloud:
  • vCloud Extender: מאפשר מיגרציה חד כיוונית (מעבר חם או קר) מבית הלקוח לסביבת ה vCloud בענן.
  • vCloud Availability: שירות DRaaS מסביבות ווירטואליזציה מקומיות בבית הלקוח אל סביבת ה vCloud בענן הציבורי.

טריפל סי, כספק ISP , תיישם קישור פרטי (Private Peering) מול העננים הציבוריים של AZURE ו- AWS על מנת לתת ערך מוסף ויתרון ללקוחות הענן והאינטרנט העסקי של החברה, על ידי הורדת ה- Latency בעבודה מול עננים אלו, כחלק ממענה החברה על האתגרים העומדים בפני הלקוחות הצורכים שירותים מעננים אלו והנגשת השירות.

תוספת הרחבת יכולות של שירות נוסף בהכרזה זו, הוא בשירות Acronis cloud backup , המאפשר גיבוי של תיבות 365 לאחסון מקומי בענן. הרחבה זו תקנה ללקוחות החברה ערכים מוספים ויתרון מבדל בשירות 365.

פתרונות אלו ואחרים ירחיבו את מגוון השירותים אותם אנו מספקים כיום ללקוחותינו. פתרונות אלה יוצגו בפני לקוחות בכנס שייוחד לנושא ויתקיים ביום שלישי, 28 בנובמבר 2017. לרישום מוקדם - לחצו כאן. 
Up