שרות DR בענן לפי שימוש וצריכה בענן מקומי


לקוחות המבקשים מערכת להתאוששות בזמן חירום (DR), נדרשים לקנות ציוד ותוכנה, להטמיע ולארח במתקן משני או ציבורי, הכול בהשקעה מלאה של הציוד לשרות לו הם נדרשים. לא עוד ! מהיום, ניתן ליהנות משרות DR כ- Pure Cloud במתכונת של DRaaS ולא כפתרון ייעודי כזה או אחר. הכל מופעל ומתוחזק בענן. משלמים באופן קבוע רק על משאבי המחשוב לביצוע רפליקציה ונפחי האחסון. שרות DR מלא.

שירותי DRaaS מאפשרים לארגונים לבנות ולנהל פתרון המשכיות עסקית עבור מערכי מחשוב ווירטואליים על תשתיות הענן של טריפל סי עם יכולות סנכרון ע"ג רשת תקשורת מאובטחת ומוצפנת וכן יכולות הפעלת שירות/ים וקישוריות מובנית. פתרון זה מאפשר רפליקציה, ניטור ויכולות הפעלה של השירות הבודד או כלל אתר על ידי חיבור לפורטל משתמשים. השרות הוא אגנוסטי - ללא תלות בחומרה ורישוי, וניתן על גבי שרתים הממוקמים בארץ לצמצום זמן ההמתנה עקב עומסי תעבורה ותקשורת. הפתרון ממוקם פיזית במתקן המשני של החברה בחיפה, כדי לתת מענה גם ללקוחות המותקנים במתקן הראשי של החברה בפתח תקוה.

אף אחד לא יכול לחזות אסון, עם זאת, ניתן לפעול בצורה מאורגנת בעקבות תוכנית המשכיות עסקית (BCP) כאשר מתמודדים עם אירוע שכזה. שני הפרמטרים החשובים שמגדירים תוכנית BCP בכלל ו- DR בפרט הם נקודת שחזור (RPO) ו- Objective Recovery Time (בר"ת RTO). לפירוט ההגדרות - ראו בסוף המאמר.

ערכי RPO ו- RTO עשויים להשתנות על פני חברות שונות, אך בכל עת הם יהיו פשרה בין הצרכים העסקיים לזמינות וההשקעות הנדרשות. ההערכה שלהם צריכה להיות תוצאה של דיון בין הצד העסקי של הארגון ומומחי ה- IT. בפתרון הענן ניתן להגיע לזמני RPO ו- RTO החל מרמה מידית עד ל- 24 שעות וכל פרק זמן שבניהם. הכל תלוי בדרישת הלקוח, שינויים (דלתאות) והעלות החודשית.

היום מכריזה טריפל סי, על שני פתרונות DR חדשים במתכונת DRaaS
 
• פתרון בתצורת - Veeam Cloud Connect – לכלל לקוחות המעוניינים בפתרון DR כשרות.
• פתרון בתצורת - vCloud Availability – ללקוחות בעלי סביבת VMware המעוניינים בפתרון ענני.

להלן מספר דוגמאות כיצד שרות DRaaS Pure Cloud יכול לחסוך עלויות מיותרות ללקוח:
• השירות חוסך הוצאות רכישת רכיבים פיזיים לצורכי הקמת השירות – רכישה או שימוש ברכיב פיזי לטובת DR הוא דבר בזבזני מאוד. DRaaS מחייב על משאבי המחשוב רק כאשר יש בהם שימוש.
• השירות מאפשר סינכרון על גבי רשת האינטרנט באופן מאובטח וחוסך רכישת קווי תמסורות ייעודיים.
• השירות כולל יכולת גמישות בהוספת והורדת משאבים החוסכים הוצאות שוטפות של השירות.
• במידת הצורך השרות מאפשר שימוש ברישוי Veeam הקיים של הלקוח.

גולת הכותרת של פתרון DRaaS Pure Cloud הוא הנוחות בעלות החודשית הקבועה הנמוכה, אבל בזמן חירום בו נדרשים להעלות את המערכות – התשלום הוא לפי שימוש בפועל ברמת שעה. בנוסף, בשרות זה - אין צורך בהחלפת כתובות IP לשרתים המרופלקים !

להשלמת היכולת לתרגול מהלכי חירום והמשכיות עסקית, מעמידה טריפל סי ללקוחותיה חדר ייעודי המספק מענה מלא ללקוח בזמן חירום. תקשורת לשרתים, אינטרנט, תקשורת טלפונית, מושבים ועוד.

פירוט ההגדרות:
RPO – מגדיר כמה "רחוק יהיה ניתן לחזור בזמן". כלומר ישנה הגדרה ברורה של הזמן המרבי המותר של איבוד נתונים מרגע תחילת התקלה.
RTO – מגדיר את זמן ההשבתה או זמן שחזור הסביבה מרגע תחילת התקלה עד למצב שהמערכת זמינה למשתמשים.
Up