תשתיות, ספקיות ומה שביניהן


טריפל סי מספקת שירותי אינטרנט בישראל כבר יותר מעשור, ולכן אין מתאימה ממנה לעשות קצת סדר בדברים: מה התפקיד של חברת התשתית? מה התפקיד של הספקית? ולמה זה הכי הגיוני בעולם לשלם לכל אחת בנפרד?

אינטרנט? זה מוצר צריכה בסיסי!

אתם גולשים בכיף בלפטופ... מחוברים ל-WiFi הביתי דרך הסמארטפון... אבל רגע – חשבתם פעם איך בכלל מגיע אליכם כל האינטרנט הזה? בשביל רוב האנשים כבר מדובר בדבר די מובן מאליו, ממש כמו מים זורמים בברז. כפי שתגלו כאן, ההסבר די פשוט. בואו נתחיל מההתחלה.

חברת התשתית – מניחה יסודות

תשתית האינטרנט היא בעצם כל הכבלים והסיבים האופטיים שדרכם עוברים הנתונים, כלומר המידע שאתם רואים ושומעים בזמן הגלישה. היום יש בארץ מספר מצומצם של חברות, שפרסו סיבים מתחת לקרקע או מתחת למים לשימוש הציבור הרחב. אלו הן חברות התשתית.
 
  • בבתים חדשים – החיבור לתשתית האינטרנט מתבצע דרך ארונות התקשורת שבמבנה. התשתית שפרוסה בארץ מגיעה לנקודות קצה, שנמצאות בתוך ארונות תקשורת. כשלקוח רוצה להתחבר לאינטרנט, כל מה שהטכנאי צריך לעשות הוא למתוח קו תקשורת בין הבית לארון.
  • בבתים שאינם חדשים – החיבור בין התשתית לארון התקשורת כבר קיים – ולכן אין ממש צורך בשירות של טכנאי, אלא רק בהתאמות של הקו לבית. זה רק חלק מהמשוואה. כדי לקבל ולהעביר מידע על-גבי הרשת, אתם צריכים את הספקית.
ספקית האינטרנט – מזיזה עניינים

בשביל לגלוש באינטרנט מהבית, תצטרכו גם סוג של אישור כניסה, כלומר שם משתמש וסיסמה – ואלו מגיעים מספקית האינטרנט שלכם. היא זו שמאפשרת לכם להשתמש בפועל בתשתית הקיימת. החיבור לתשתית יכול "לשכב" אצלכם בבית במשך שנים, אבל שום דבר לא יקרה ולא תוכלו לגלוש בלי שהספקית תיתן לכם את פרטי הכניסה. רק כך תוכלו ליהנות מאינטרנט זורם ולהצטרף לחגיגה.

שווה להתחבר לאינטרנט עם טריפל סי!

במשך המון שנים חברות התשתית פעלו בנפרד מספקיות האינטרנט, ומי שרצה לגלוש היה צריך לשלם גם לחברת תשתית וגם לספקית – ולקבל מדי חודש שתי חשבוניות שונות. אפילו לנו זה עושה כאב ראש! אם אתם עדיין משלמים לשתי חברות שונות, כדאי שתדעו: כבר מזמן זה לא עובד ככה.

טריפל סי משמשת גם כחברת התשתית שלכם (על-גבי פריסת בזק קיימת) וגם כספקית האינטרנט שלכם, וזה חוסך הרבה זמן, טרטור וכמובן כסף. אתם מתנהלים רק מול גורם אחד ומשלמים רק לגורם אחד. גם כשיש תקלה, טריפל סי היא הכתובת היחידה שלכם, ולא משנה אם הבעיה בתשתית או בחיבור עצמו.

רוצים להתחיל לגלוש עם טריפל סי? לחצו כאן.
Up