HOT VS BEZEQ: איזו תשתית עדיפה ומה ההבדלים ביניהן

כתבת אינטרנט

הן הטכנולוגיה שבה פועלת התשתית האינטרנטית של חברת HOT והן הטכנולוגיה שבה פועלת התשתית של חברת בזק לא נועדו במקור לספק שירותי אינטרנט. התשתית של חברת בזק נועדה לתקשורת טלפונית ואילו התשתית של חברת HOT נועדה במקור עבור שידורי הטלוויזיה בכבלים. אי לכך, שתי הטכנולוגיות עברו הסבה מיוחדת וכפועל יוצא מכך, לכל אחת מהן ישנם חסרונות ספציפיים שחשוב להתייחס אליהם כאשר צריכים לבחור לאיזו חברה לשלם מדי חודש תשלום עבור הזכות לגלוש. אז הנה לפניכם כל הפרטים על HOT VS BEZEQ, איזו תשתית עדיפה ומה ההבדלים ביניהן.

החיסרון המרכזי של תשתית HOT – תשתית משותפת

החיסרון המרכזי של התשתית שמספקת חברת HOT הוא בכך שמדובר בתשתית משותפת. הכוונה היא לכך שהצרכן חולק את הקו שלו עם משתמשים אחרים הגרים בבניין או ברחוב שלו. כתוצאה מכך, מהירות הגלישה שלו מושפעת מהעומס שנוצר בעקבות הפעילות של הגולשים האחרים. אם, לדוגמה, מדובר בבניין המאוכלס על ידי חובבי קולנוע, המורידים מדי יום סרטים רבים או המעלים מדי יום סרטונים רבים לרשת, מהירות הגלישה תיפגע מאוד. זהו למעשה היתרון הברור של התשתית שמספקת חברת בזק – הלקוח לא מושפע מכמות הלקוחות החולקים את הקו או מהפעילות שלהם ברשת.

היתרון המרכזי של תשתית HOT – רוחב פס

על העובדה שמהירות הגלישה מושפעת מהעומס הסביבתי מפצה חברת HOT על ידי כך שהיא מספקת אינטרנט במהירות 200 מגה. בנוסף לכך, התשתית של חברת HOT מבוססת על כבלים עבים יחסית, העשויים מנחושת העטופה בחומר מבודד. מסביב לחומר המבודד ישנה מעטפת מוליכה, כשבאופן כללי הכבלים בהם עושה חברת HOT שימוש הם הרבה פחות רגישים לרעשים הנוצרים כתוצאה מהשראה חשמלית ולהפחתה בעוצמת האות. לפיכך, הם מסוגלים להעביר את המידע במהירות גבוהה יותר על פני מרחקים גדולים.

HOT VS BEZEQ – זמינות התשתית

רבים לא יודעים זאת, אבל לא כל היישובים בישראל יכולים להתחבר לאיזו תשתית שבה יבחרו. למעשה, לפי הנתונים העדכניים ביותר שיש בידינו כיום, חברת HOT לא מסוגלת לספק שירות לקרוב ל-400 אלף בתי אב בישראל. בחברת בזק המצב חיובי ומעודד יותר, שכן היא לא מסוגלת לספק תשתית אינטרנטית לכ-2,400 בתי אב בלבד.

HOT VS BEZEQ  מוצרים נלווים

הן חברת HOT והן בזק מציעות מספר חבילות גלישה כאשר כל חברה מציעה ללקוחותיה הפוטנציאליים להתחבר לתשתית האינטרנטית במסגרת של חבילת מוצרי תקשורת רחבה. בחברת HOT החבילה כוללת חיבור טריפל, כלומר חיבור לטלוויזיה רב ערוצית, לטלפון קווי ולאינטרנט ואילו בזק מציעה חבילה המשלבת בין טלפון קווי לתשתית אינטרנט בלבד. חשוב להתעניין בנוגע למחירי ולתנאי החבילות, שלא יפורטו במאמר זה משום שהם מתעדכנים ללא הרף.

HOT VS BEZEQ – רמת האמינות של התשתית

בזק היתה החברה הראשונה שחיברה את הישראלים לאינטרנט. ביטים רבים זרמו בקווי התקשורת מאז אותם ימים רחוקים ואילו כיום בזק עושה שימוש בטכנולוגיית ה-ADSL על גבי תשתית סיבי NGN. תשתית זו היא הנפוצה ביותר בעולם ומאפשרת גלישה יציבה, איכותית ומהירה עם מינימום תקלות. חברת HOT מצדה, שואפת לחבר אותנו לרשת באמצעות סיבים אופטיים מתקדמים בתשתית FTTH אך הפרויקט השאפתני צפוי להסתיים רק בשנת 2016.

HOT VS BEZEQ – רמת שירות הלקוחות

היחס שמעניקות החברות השונות ללקוחות יכול להשפיע על הבחירה הסופית, אך בדרך כלל לא ניתן לדעת מהו טיב השירות לפני שמתנסים בו. בדו"ח פניות הציבור העדכני ביותר שפורסם על ידי משרד התקשורת, שירות הלקוחות של בזק זכה לציון "תקין" בעוד ששירות הלקוחות של HOT קיבל את הציון "טעון שיפור".

HOT VS BEZEQ – אז איך בוחרים בחכמה?

כפי שניתן להבין מהמאמר הקצר שלפניכם, ישנם פרמטרים רבים שצריכים להיכנס לשקלול כאשר באים לקבל את ההחלטה הגורלית בנוגע לחברת התשתית האינטרנטית. בין היתר מדובר במחיר החבילה, אמינות התשתית, איכות שירות הלקוחות, תכונות החיבור ועוד. לכן, חשוב לזכור שני דברים: האחד הוא שאין חכם כבעל ניסיון ומומלץ תמיד להתייעץ עם כמה שיותר חברים, מכרים, קולגות ובני משפחה והשני הוא שלא מדובר בחתונה קתולית, כך שבמידת הצורך, תוכלו לשנות את דעתכם ולקבל החלטה שונה. בהצלחה.


להשארת פרטים לשירותי האינטרנט - לחץ כאן
Up