מערכות המחשוב והרשתות הארגוניות של ארגונים וחברות מהוות לא פעם יעד תקיפה נחשק על ידי גורמים שונים. זה יכול להיות ריגול עסקי במטרה לנצח בתחרות עסקית כזו או אחרת, ויכול גם להיות סתם האקר משועמם שמנסה לפרוץ למערכת כדי להוכיח את יכולותיו או לגנוב מידע ולדרוש כופר. ולכן, אבטחת רשתות ארגוניות היא ללא ספק אחד הנושאים החשובים ביותר שצריך לדאוג להם בכל ארגון או חברה, וההשקעה בו היא משהו הכרחי שאי אפשר לוותר עליו.

אבטחת רשתות ארגוניות: הקמת צוות ייעודי

כאשר מדובר על חברות וארגונים גדולים, הפתרון הטוב ביותר עבור אבטחת הרשת הוא הקמה של צוות ייעודי המורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום, אשר הם יהיו אחראים על כל נושא האבטחה בארגון. עלות ההקמה של צוות כזה היא ללא ספק משהו משמעותי שלא כל ארגון יכול לאפשר לעצמו, אך בסופו של דבר אם אתם מקום גדול שהנזקים הפוטנציאלים שלו מתקיפת סייבר יכולים להיות גדולים – אין ספק שזהו הפתרון המושלם.

אתגרים חדשים בתחום אבטחת הרשתות

עם פרוץ מגפת הקורונה יותר ויותר אנשים נאלצו לעבור לעבודה מהבית, מאחר והיה מסוכן או לא אפשרי להגיע למשרדים ולהיפגש עם אנשים. גם אחרי שהמגפה הסתיימה, עדיין ישנם לא מעט חברות שהחליטו לאפשר לעובדים שלהם להמשיך עם עבודה מהבית בחלק מהימים, חלקן מאפשרות יום אחד או יומיים בשבוע וחלקן אפילו יותר. כך או כך, עבודה מהבית בארגונים גדולים מצריכה גם שינוי תפיסה מחשבתית בכל הקשור לתחום האבטחה. בעוד שהגנה על הרשת הארגונית בתוך המשרדים היא משהו שמורגלים בו, כל מה שקשור לעבודה מהבית הוא נושא חדש שצריך להקים עבורו תשתיות אבטחה מאפס. כיום כל ארגון שחשוב לו אבטחת הרשת הארגונית ומאפשר לעובדים שלו לעבוד מהבית, מחזיק בפתרונות מיוחדים שמאפשרים לעובדים לעבוד מהבית בלי לגרום להורדת רמת האבטחה של ברשת הארגונית.

פתרונות אבטחה בסיסיים עבור הרשת הארגונית

הטמעה של פתרונות אבטחה בסיסיים בארגון זה הא' ב' של תחום אבטחת הרשתות הארגוניות. הפתרונות הבסיסיים הם למשל:

  • חומת אש Firewall – קו ההגנה הראשוני שחוסם חיבורים חיצוניים וגישה בלתי מורשית אל תוך הרשת הארגונית. חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים חומת אש מתקדמת ויעילה שתעשה את העבודה כמו שצריך.
  • שירותי אנטי וירוס – התוכנה הבסיסית ביותר אשר מיוחדת לזהות וירוסים וניסיונות תקיפה ולנטרל אותן עוד לפני שהן גורמות לנזק. גם בכל הקשור לאנטי וירוס חשוב מאוד לוודא שאתם מעודכנים כל העת משום שהפורצים משכללים כל הזמן את ניסיונות הפריצה ואת הכלים שלהם, ורק אנטי וירוס מעודכן יכול לתת לכם את ההגנה המרבית.
  • מערכת לגילוי חדירות IDS – תוכנה אשר מנטרת את מערכות הארגון או תעבורת הרשת, ואחראית לחשוף ולהתריע על פעילות חשודה כמו ניסיונות גישה מבלתי מורשים, התקפות שונות או כל דבר אחר שהוא בניגוד לכללים שהוגדרו מראש.

 

הגנה על הרשת הארגונית – גם עניין של מודעות

להדרכה והעלאת המודעות אצל העובדים בארגון לכל נושא הבטיחות ישנה חשיבות רבה. בסופו של דבר הם אלו שיש להם את הגישה למערכות השונות והם אלו שיכולים לגרום לנזקים הגדולים ביותר אפילו מבלי לשים לב. ולכן, ישנה חשיבות רבה להעלאת המודעות בקרב העובדים ולספק להם הדרכה קבועה בנושא אבטחת סייבר. בסופו של דבר הפקדת נושא אבטחת הרשת הארגונית אצל חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום היא הפתרון הטוב ביותר עבור כל מקום שרוצה להיות רגוע שתחום האבטחה בידיים מקצועיות שיודעות לעשות את העבודה כמו שצריך.

מהו המקום המומלץ עבור שירותי מחשוב ואבטחה?

אחת החברות הגדולות והמובילות בישראל שעוסקת גם בתחום התקשורת וגם בתחום אבטחת המידע ושירותי הענן היא חברת טריפל סי, אשר לה צוות מקצועי נרחב שמספק מגוון גדול מאוד של שירותים ללקוחות פרטיים ועסקיים. החברה מספקת שירותי אבטחה לארגונים כמו שירותי Firewall, שירות ההגנה Trend Micro אשר מספק הגנה מלאה מפני וירוסים, תוכנות ריגול וכד', ועוד לא מעט שירותים שייתנו לכם רוגע נפשי בידיעה שתחום אבטחת המידע אצלכם בארגון נמצא בידיים המקצועיות ביותר. היתרון הגדול הוא שכלל השירותים תחת קורת גג אחת מבלי שצריך להתקשר עם חברות שונות עבור כל דבר.