הרבה מאוד אנשים עברו במהלך החיים שלהם את החוויה הקשה של אובדן נתונים. זה יכול להיות כונן קשיח שהפסיק לעבוד במפתיע והכיל תמונות או דברים אישיים אחרים שלא ניתן לשחזר, וזה יכול להיות דווקא דיסק נשלף שנאבד שהיה בו חומר חשוב. כך או כך, אובדן נתונים הוא ללא ספק חוויה קשה עבור כל אחד ואחד, שבדרך כלל לומד לעתיד על החשיבות של גיבוי הנתונים. כאשר מדובר על העולם העסקי, מקרה של אובדן נתונים יכול להיות גרוע הרבה יותר ולגרום להפסדים כספיים עצומים. ועל כן, חשיבות הגיבוי כאשר מדובר על תוכן הקשור בעסק היא כפולה ומכופלת.

כיצד מבצעים גיבוי לכמות נתונים גדולה?

הדרך המסורתית לביצוע גיבוי הייתה העתקה של כל החומר על גבי כוננים קשיחים אשר אותם מטמינים במקומות שונים בכדי למנוע מצב שבמקרה חירום כמו שריפה כל העותקים יושמדו בפעם אחת ולא יישאר גיבוי. מדובר כמובן על דרך מסורבלת מאוד אשר לוקחת הרבה מאוד זמן בכדי לגבות כמויות אדירות של נתונים, ודורשת רכישה יקרה של ציוד. כמו כן, מדובר על גיבוי שאותו אפשר לבצע רק אחת לתקופה ולא משהו שאפשר לעשות מדי יום. ועל כן, הדרך הטובה ביותר לגבות את הנתונים היא גיבוי בענן לעסקים.

מהו גיבוי בענן לעסקים?

גיבוי בענן מאפשר לעסקים לגבות כמויות אדירות של מידע ללא צורך ברכישה של כוננים פיזיים ומבלי שצריך להגן על הכוננים מפני אובדן. כאשר אתם בוחרים לבצע גיבוי בענן עבור הנתונים שלכם, אתם מסירים מעליכם את הצורך לדאוג להגנה על הנתונים, ומעבירים את האחריות אל החברה אשר מספקת עבורכם את השירות. גיבוי בענן מאפשר לגבות כמויות אדירות של מידע כמעט ללא הגבלה, ועל כן הוא מתאים בצורה מושלמת עבור עסקים שמקבלים כל הזמן מידע חדש וצריכים אפשרות אחסון ללא הגבלה.

מה צריך לבדוק לפני שבוחרים ספק לגיבוי בענן?

כאשר אתם בוחרים ספק עבור גיבוי בענן, כדאי מאוד לוודא שהשירות שהוא מציע מתאים לצרכים שלכם. דבר אחד שצריך לבדוק הוא מגבלת האחסון שהחברה מספקת. ישנן חברות אשר מאפשרות אחסון ללא הגבלה, וישנן כאלה שמגבילות את החבילה שלהם למקסימום של כמה TB. כמו כן, חשוב לוודא שמדובר על חברה מקצועית אשר מעסיקה אנשי תמיכה טכנית שיוכלו לענות לכם ולסייע לכם בכל מקרה של תקלה או בעיה. במיוחד כאשר מדובר על הנתונים של העסק שלכם, חשוב שתהיו רגועים שהם נמצאים בידיים טובות, אצל חברה אמינה ומקצועית שתעשה הכול בכדי לוודא שהנתונים שלכם שמורים היטב.

היתרונות של גיבוי בענן על פני גיבוי מקומי:

כפי שאתם בוודאי מבינים, היתרון הגדול של גיבוי מקומי על פני גיבוי בענן הוא שלא צריך לשלם לאף חברה עבור האחסון, אלא רק על ציוד אחסון לפי הצורך. אולם לגיבוי בענן יש הרבה מאוד יתרונות על פני גיבוי מקומי מה שהופך אותו לפתרון הטוב ביותר לעסקים. בין היתר:

  • גיבוי בענן מאפשר אחסון של כמויות גדולות של מידע ללא צורך ברכישה של ציוד והתקנה שלו. את האחריות על הציוד וההתעסקות אתו אתם משאירים לחברה שמספקת לכם את השירות ואתם יכולים לגבות את החומר בלחיצת כפתור.
  • שליפת הנתונים מתבצעת בצורה פשוטה ונוחה הרבה יותר מאשר גיבוי מקומי הדורש בכל פעם למצוא את הכוננים ולשלוף את החומר ידנית.
  • קריסה של מערכות המחשוב בחברה או אפילו מקרה קיצוני יותר כמו שריפה בעסק לא משפיעים כלל על הגיבוי, כך שניתן לחזור לעבוד בצורה מהירה מאתר חילופי ולהוריד את זמן ההשבתה של העסק למינימום.
  • הקבצים המאוחסנים על גבי שרתי הענן עוברים בדיקה אוטומטית מפני ווירוסים ומזיקים שונים, בכדי להגן על הקבצים של העסק ועל שרתי האחסון עצמם. למעשה, כל נושא האבטחה נמצא בידיים של החברה המספקת את השירות אשר מקצה לצורך כך אנשי מקצוע המתמחים בתחום.

ועוד יתרונות נוספים לגיבוי בענן הפכו את השרות של גיבוי בענן לעסקים להיות פופולרי במיוחד.

האם אפשר להיות רגועים כאשר הקבצים מגובים בענן?

אף חברה לא יכולה להבטיח ב – 100 אחוז שלא יקרה שום דבר לנתונים שלכם. אולם, חברות מקצועיות עושות מעל ומעבר בכדי להבטיח את שלמות הנתונים של הלקוחות שלהם, ומבצעות גיבוי על גבי גיבוי בכדי להבטיח שלא יקרה מצב של אובדן נתונים. ועל כן, לגבי השאלה האם בעלי העסק יכולים להיות רגועים כאשר הקבצים של העסק שלהם מגובים בענן – התשובה היא ללא ספק כן. בסופו של דבר גם בגיבוי מקומי ישנם סיכונים, אשר בדרך כלל יהיו גדולים יותר מאשר הסיכון במקרה של גיבוי בענן אצל חברה מקצועית ואמינה אשר עושה ככל שביכולתה בכדי לשמור על הנתונים של הלקוחות שלה.

כמה עולה חבילת גיבוי בענן?

המחירים עבור חבילת גיבוי בענן משתנים על פי פרמטרים רבים ומחברה לחברה. ישנן חברות אשר מציעות חבילות הכוללת נפח ללא הגבלה, וישנן חברות המציעות דווקא חבילות בנפחי אחסון משתנים. כמו כן, ניתן לרכוש חבילות עם רמת אבטחה גבוהה יותר או פחות, וכן על זה הדרך. אם אתם מחפשים חברה מקצועית ואמינה אשר תיקח אחריות על הנתונים שלכם ותעשה הכול בכדי לשמור על שלמותם, כדאי שתכירו את חברת טריפל סי – החברה המובילה בישראל בתחום פתרונות הענן לעסקים. החברה מציעה מגוון רחב של פתרונות ענן לעסקים וללקוחות פרטיים, ובין היתר מספקת שירותי גיבוי בענן ללקוחות עסקיים שרוצים להיות רגועים שהנתונים שלהם בידיים טובות. השירותים שהחברה מספקת הינם שירותים ייחודים ומתקדמים המאפשרים לעסקים וחברות להנות ממיטב הטכנולוגיות הקיימות כיום בשוק.