מכונות וירטואליות הן הדמיה של מחשב ווירטואלי אשר מאפשרות למשתמשים פרטיים ועסקיים ליצור ולהשתמש עם כמה מערכות הפעלה בו זמנית על גבי מחשב פיזי אחד. העובדה שמערכות ותוכנות שונות עובדות בצורה טובה יותר במערכות הפעלה מסוימות, גורמת הרבה פעמים להזדקק לשימוש עם כמה מערכות הפעלה בו זמנית. מכונות וירטואליות מאפשרות גם לבצע ניסויים על גבי מחשב ווירטואלי כך שגם אם הניסוי יגרום לתקלה או בעיה במחשב, ניתן פשוט למחוק את המכונה הווירטואלית והמחשב שלנו לא יינזק.

למה צריך מכונות וירטואליות?

ישנם שימושים רבים מספור למכונות וירטואליות, אך ננסה למנות כאן כמה שימושים עיקריים הנפוצים בעולם העסקי:

  • כאשר עובדים על פיתוח תוכנה או מערכת מסוימת, ורוצים לבדוק כיצד היא פועלת במגוון של מערכות הפעלה, ניתן להשתמש עם מכונות וירטואליות בכדי לדמות מערכות הפעלה ישנות או חדשות ולהפעיל עליהן את התוכנה לצורך בדיקת פעילותן. השימוש עם מכונות וירטואליות חוסך את הצורך לרכוש כמה מחשבים ולהתקין על כל אחד מהם מערכת הפעלה אחרת בכדי לבדוק תוכנה, וגם מאפשר לבדוק את התוכנה בסביבה בטוחה ללא חשש מנזק למחשב עצמו.
  • מכונות וירטואליות משמשות רבות גם עבור מחשוב ענן, כאשר חברות יכולות לספק ללקוחות שלהן שרתי ענן ומשאבי מחשב לפי דרישה על גבי מחשב פיזי אחד. למעשה, כאשר משתמשים עם שרת אחד במחשב פיזי אחד זהו בדרך כלל בזבוז גדול של משאבים אשר שימוש עם מכונות וירטואליות וחלוקת המשאבים לשרתים רבים מאפשר לפתור אותו.

למעשה, השילוב בין חיסכון גדול בעלויות של רכישת חומרה חדשה יחד עם היכולת לנצל את המשאבים הקיימים בצורה מקסימלית, תוך רמת אבטחה גבוהה בזכות ההפרדה בין מערכת למערכת – גורמת למכונות וירטואליות להיות הפתרון הטוב ביותר עבור מגוון רחב של מטרות.

איך עובדת מכונה וירטואלית?

מכונה וירטואלית נראית כמחשב נפרד לכל דבר, עליו מתקינים את מערכת ההפעלה שאותה רוצים להתקין בתהליך דומה להתקנה של מערכת הפעלה על גבי מחשב חדש. כאשר אתם יוצרים מכונה וירטואלית חדשה אתם יכולים לבחור מהם המשאבים שאתם רוצים להעניק לה – כמה זיכרון RAM, כמה GB של נפח אחסון, כמה יכולת של המעבד וכן הלאה. הבחירה צריכה להיות כמובן בהתאם למטרה שבשבילה אתם יוצרים את המכונה. לדוגמא, אם אתם יוצרים מכונה וירטואלית בכדי לבצע עליה בדיקות של תוכנה מסוימת, אתם צריכים לוודא מהן דרישות המערכת המינימליות של התוכנה. אמנם, בגלל שמדובר על מכונה וירטואלית, גם במקרה שיש צורך לשנות את גודל המשאבים של המכונה ניתן לעשות זאת בקלות וללא צורך בביצוע של שום דבר פיזי כמו התקנת כונן או זיכרון פיזי.

מכונות וירטואליות – כיצד מגינים עליהן?

מאחר שמכונות וירטואליות הן מחשב לכל דבר, אם רוצים להגן עליהם מפני נוזקות ופריצות חשוב לאבטח אותן בדיוק כמו שמאבטחים מחשב רגיל. היתרון הגדול הוא כמובן שגם אם המכונה ניזוקה ניתן פשוט למחוק אותה וליצור חדשה, אך אם יש לכם חומר חשוב על גבי המכונה לא תרצו שהוא ייאבד. ועל כן, אם אתם בוחרים בחברה מקצועית המספקת למשל שירות של שרתים וירטואליים, החברה היא זאת שדואגת לנושא האבטחה של המכונה, בכדי לוודא שהשרת שאתם שוכרים ממנה יהיה מאובטח.

שירותי מחשוב ענן אצל הטובים ביותר

כאשר אתם זקוקים לשירותי מחשוב ענן, אתם רוצים להיות בטוחים שגם במקרה של תקלה או בעיה יהיה לכם כתובת שאליה תוכלו לפנות ולקבל מענה זמין ומקצועי. רק כאשר אתם בוחרים בחברה מקצועית ואמינה עם שירות ברמה גבוהה כמו חברת טריפל סי, אתם יכולים להיות רגועים שגם במקרה של תקלה לא תישארו לבד. חברת טריפל סי מציעה מגוון רחב של פתרונות ענן עבור לקוחות עסקיים ופרטיים, והיא מספקת מגוון שירותים מתקדמים שיכולים לחסוך הרבה מאוד כסף לעסקים. ארגונים ועסקים גדולים יכולים להחזיק כמה מכונות וירטואליות, ובכך לחסוך את השימוש עם מספר גדול של מחשבים הפועלים ללא הפסקה.

שירותי הענן של חברת טריפל סי

טריפל סי הנה אחת החברות המובילות בישראל בתחום מחשוב הענן ופתרונות המחשוב. בין הפתרונות שהחברה מספקת:

  • pCloud– תשתית ענן פרטי המאפשרת לעסקים להשתמש עם שירותי ענן ברמה ובאיכות הגבוהה ביותר הקיימת כיום בשוק הישראלי.
  • vCloud– שירותי ענן מתקדמים וחזקים במיוחד המאפשרים לבעלי עסקים שרוצים תשתית חזקה למהירה לעשות זאת מבלי לרכוש תשתית שרתים פיזית יקרה ומורכבת.
  • אופיס 365 לעסקים – שירות של תוכנות אופיס הפופולריות מבית Microsoft אשר פועלות על גבי תשתית ענן, כאשר הדאגה לתקינות של התוכנות ופתרון בעיות היא באחריות של טריפל סי.
  • מערכת נוכחות בענן – מערכת נוכחות מתקדמת ופשוטה לשימוש המבוססת על טכנולוגיית ענן, המאפשרת לבעלי עסקים לבצע ניהול ובקרה של זמני העבודה של העובדים, דיווח מרחוק על משימות שהושלמו, ועוד מגוון יכולות מתקדמות ההופכות את המערכת להיות מערכות הנוכחות הטובה והמשתלמת ביותר.

למה כדאי לבחור בשירותי הענן של טריפל סי?

כאשר אתם בוחרים בחברה מקצועית ואמינה כמו טריפל סי אתם יכולים להנות מזמינות מרבית וממערכות טכנולוגיות מתקדמות ושרתים חזקים ויציבים. היכולת להשתמש עם מכונות וירטואליות ולספק לכל עסק בדיוק את מה שהוא צריך, מאפשרת לטריפל סי ליצור לכל חברה שרת מתקדם פרטי עם היכולות שהוא צריך ובמחיר אטרקטיבי. כמובן שכלל השרתים מגובים כל העת וגם במקרה של תקלה קריטית ניתן לשחזר את החומר בקלות ולהמשיך בעבודה כמה שיותר מהר. החברה מעסיקה צוות גדול של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום אשר ישמחו לתת מענה עבור כל תקלה, בעיה או התלבטות, ולספק לכם מענה מקצועי וזמין שיסייע לכם בכל בעיה.