בעידן הנוכחי שהכול עובד מהר, אין דבר מתסכל יותר מלחכות לאתר אינטרנט שיואיל בטובו להטען ולהעלות בפנינו את כל התמונות והאלמנטים שיש באתר. הרבה פעמים אנחנו משלמים הרבה מאוד כסף עבור אינטרנט מהיר, אך בסופו של דבר מהירות הגלישה לא משביעה רצון. למעשה, ישנם כמה וכמה דברים אשר משפיעים על מהירות הגלישה שלכם, כאשר חלק מן הדברים הם לגמרי בשליטתכם. במאמר זה תלמדו כמה טיפים לשיפור מהירות הגלישה בבית.

השלב הראשון לשיפור מהירות הגלישה בבית – בדיקה של מהירות הגלישה הנוכחית

הדבר הראשון שצריך לעשות כאשר אתם מגיעים לבחון ולשפר את מהירות הגלישה שלכם, הוא לפתוח אתר לבדיקת מהירות גלישה כמו speed Test אשר מאפשר לכם לבדוק האם מהירות הגלישה שלכם אכן תואמת למהירות הגלישה שרכשתם. בחלק גדול מן המקרים התוצאה שתתקבל לא תהיה זהה למה שהובטח לכם, ויש לכך כמה וכמה גורמים אשר בחלק מהם תוכלו לטפל בעצמכם. אחרי שתעקבו אחרי המדריך הזה ותבצעו את הטיפים שניתן לכן, תבצעו בדיקה נוספת ותוכלו לראות את השיפור במהירות הגלישה.

טיפ #1 – מיקום הראוטר

אם אתם מחוברים לאינטרנט באמצעות רשת אלחוטית ולא באמצעות כבל ישיר, זוהי כבר סיבה שיכולה להשפיע על מהירות הגלישה. למעשה, אם אתם מרגישים שבחלק מהחדרים האינטרנט זוחל, נסו לחשוב על האפשרות להעביר את הראוטר למקום מרכזי יותר בבית. כדאי למקם את הראוטר במקום שבו האותות הנשלחים לא יופרעו על ידי קירות ממ"ד. אם אין לכם מקום כזה שיאפשר קליטה לכל החדרים, הפתרון יכול להיות רכישה של מגדיל טווח – מכשיר לא יקר אשר מאפשר לכם לשפר את הגלישה גם בחדרים מרוחקים או במקומות עם קליטה חלשה כמו ממ"ד, עליית גג וכדומה.

טיפ #2 – הסירו תוספים מהדפדפן

הרבה פעמים אנחנו נתקלים במהלך הגלישה באינטרנט בכל מיני תוספים לדפדפן אשר יכולים לשפר את חווית הגלישה באינטרנט. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שתוספים כאלה יכולים לגרום להאטה במהירות הגלישה, ועל כן צריך לחשב את התועלת שבתוסף אל מול ההפסד האפשרי במהירות הגלישה. ישנם מקרים שבהם התקנה של תוכנות מסוימות מתקינה לנו על גבי הדפדפן כל מיני תוספות מיותרות, שאותן בוודאי כדאי להסיר.

טיפ #3 – ניקוי של זיכרון המטמון

כאשר אתם גולשים באינטרנט, זיכרון המטמון של הדפדפן מתמלא בחומר רב אשר יכול לגרום להאטה בגלישה. למעשה, המטרה של זיכרון המטמון הוא דווקא לשפר את מהירות הגלישה על ידי כך שאין צורך בטעינה חוזרת של תמונות וסרטונים, אך בסופו של דבר כאשר נוצר עומס על זיכרון המטמון הדבר יכול לגרום להאטה במהירות הגלישה. ניקוי המטמון מתבצע באמצעות ממשק ניקוי ההיסטוריה של הדפדפן, או בעזרת תוכנה חיצונית כמו CCLEANER המאפשרת יכולות מתקדמות לניקוי המחשב והדפדפן ומומלצת למי שקצת יותר מתמצא בתחום.

מהירות הגלישה – למה זה חשוב?

כדאי לזכור כי לעיתים מהירות הגלישה במעבר בין דפי אינטרנט שונים יכולה להיות משביעת רצון גם ללא ניצול מהירות הגלישה המקסימלית שלכם. אולם, את ההבדל תוכלו לראות כאשר תנסו להוריד או להעלות קבצים מהאינטרנט, אז למהירות הגלישה ישנה השפעה מכרעת. דבר נוסף אשר יכול להיות בעייתי כאשר מהירות הגלישה איננה גבוהה היא צפייה בסרטונים באיכות גבוהה כמו K4. ולכן, גם אם הגלישה עצמה באינטרנט מתבצעת במהירות מספקת, כדאי לכם לבצע את הבדיקה לגבי מהירות הגלישה, ולשפר אותה באמצעות הטיפים שקיבלתם במאמר הזה כדי שתוכלו להנות ממהירות גלישה שתאפשר להם הורדה מהירה וצפייה חלקה בווידאו.

מה לעשות אם עדיין אתם לא מרוצים ממהירות הגלישה?

בסופו של דבר מי שאחראי על יכולת הגלישה שלכם באינטרנט היא החברה המספקת לכם את השירות. כאשר אתם בוחרים בחברה מקצועית ואמינה כמו חברת טריפל סי, אתם יכולים להיות רגועים שגם במקרה שבו מהירות הגלישה היא לא כפי המובטח למרות ביצוע כל השלבים שנכתבו למעלה, יש לכם צוות מקצועי שאליו אתם יכולים לפנות ולקבל מענה זמין וסיוע כדי לוודא מהי הבעיה שגורמת להאטה בגלישה. חברת טריפל סי מציעה ספק אינטרנט ותשתית אינטרנט במקום אחד במהירות גבוהה ובמחירים אטרקטיביים, והיא תשמח לדאוג לכם לאינטרנט מהיר עם חיבור איכותי ויציב.