אין ספק שהעולם עבר שינויים מרחיקי לכת בעשורים האחרונים. הטכנולוגיה התפחתה והתקדמה בצעדי ענק, ודברים השתנו מן הקצה אל קצה. למעשה, כיום העולם מתנהל הרבה מאוד על פי "נתונים" – (data) אשר אגירתם וניתוחם מאפשר לבצע מגוון רחב של דברים שאי אפשר היה לבצע בלעדיהם. אמנם, כמו כל דבר טוב גם בשמירת המידע יש את הצד רע, ואפילו רע מאוד. העובדה שהנתונים שמורים בכל מיני מקומות, מגדילה מאוד את הפגיעות שלהם ואת היכולת של אנשים לא הגונים לגנוב אותם ולהשתמש בהם לצרכים פסולים. ועל כן, בכל מקום בו מתבצעת שמירת נתונים ומידע, אפילו כאשר לא מדובר על מידע רגיש במיוחד – חייבים להעמיד אנשי מקצוע בתחום אבטחת המידע אשר ידאגו שהנתונים יהיו מוגנים ובטוחים.

אבטחת מידע בענן – במה זה שונה?

כאשר המידע היה מאוחסן על גבי כונן פנימי אצלנו במחשב, האחריות על שמירת המידע וביטחונו היה מופקד עלינו. אולם כיום, כאשר המידע מאוחסן על גבי שרתים בענן, האחריות על בטיחות המידע איננה עליכם אלא על החברה אשר מספקת לכם את שירותי הענן. ועל כן, כאשר אתם מחזיקים את המידע שלכם על גבי תשתית ענן, אתם חייבים לוודא כי החברה המספקת לכם את שירותי הענן שמה דגש על נושא אבטחת המידע, ומעסיקה אנשי מקצוע מומחים אשר ידאגו שהמידע לא יצא החוצה או יהיה חשוף להתקפה של האקרים.

למה בכלל לאחסן את המידע על גבי ענן?

נשאלת השאלה – אם כך, למה לא להשאיר את המידע אצלנו? התשובה לכך היא שלעיתים קרובות מדובר על חברות ועסקים שמחזיקים בכמויות אדירות של מידע, ויש צורך מתמיד בטיפול בתקלות ובשינויי חומרים שונים בהתאם לצרכי העסק. כאשר אתם בוחרים בחברה חיצונית עבור אחסון המידע על גבי שרתים, אתם מסירים מעצמכם את הצורך לטפל בשרתים, ומעבירים את האחריות אל החברה אשר מספקת לכם את השירות. כך, גם במקרה שאתם צריכים לבצע שינויי חומרה כמו הגדלת נפח אחסון או הגדלת זיכרון, אתם יכולים לבצע זאת בלחיצת כפתור באמצעות פנייה אל החברה, ומבלי שאתם צריכים לקרוא לאנשי מקצוע או לבצע כל פעולה פיזית בחומרה שלכם. אין ספק שמדובר על פתרון יעיל ונוח אשר מאפשר לבעלי החברה להתעסק עם הדברים החשובים ולא להחזיק סתם אנשי מקצוע מיותרים בחברה.

כיצד מתבצעת אבטחת מידע בענן?

אבטחת מידע בענן הוא תחום שלם אשר דורש לא מעט ידע מקצועי וניסיון בכדי לעשות אותו כמו שצריך. למעשה, כל העת יושבים האקרים וכל מיני אנשים ומשכללים את ניסיונות הפגיעה שלהם ואת היכולות שלהם בכדי לאתגר את המערכת ולנסות לפרוץ אל שרתי הענן. ועל כן, חשוב לזכור שתחום הענן הוא דינמי ויש צורך באנשי מקצוע אשר יתאימו את עצמם כל הזמן לאתגרים החדשים ויוכלו להגן על השרתים בצורה הטובה ביותר כל העת. ולכן, חברות ועסקים שרוצים להיות רגועים שהמידע שלהם בטוח לחלוטין ונמצא בידיים טובות, חייבים לבחור בחברה מקצועית ובעלת ניסיון רב המעסיקה אנשי אבטחת מידע טובים שיעשו את העבודה כמו שצריך. חברה כזאת היא למשל חברת טריפל סי אשר נחשבת לאחת החברות הוותיקות בתחום שרתי הענן, והיא מספקת מגוון רחב של שירותים שונים בתחום ללקוחות פרטיים ועסקיים.

למה כדאי לבחור בטריפל סי עבור שירותי ענן?

טריפל סי הינה אחת החברות הגדולות בישראל בתחום שירותי הענן, והיא מעסיקה צוות שלם של אנשי מקצוע בתחום אבטחת מידע בענן, אשר עמלים יומם ולילה בכדי להגן על המידע השמור בשרתי הענן של החברה. כאשר אתם בוחרים בחברה מקצועית עם רזומה מפואר והרבה מאוד ניסיון, אתם יכולים להיות רגועים שהפקדתם את המידע בשרתי ענן של חברה שתדאג לעשות את הכול בכדי להגן על הנתונים שלכם, ולדאוג שהם יהיו בטוחים מפני פריצות וחדירות מסוגים שונים. חברת טריפל סי מציעה כיום ללקוחותיה מגוון רחב של שירותי ענן, פתרונות גיבוי, תקשורת עסקית, אירוח ואינטגרציה ועוד מגוון פתרונות מחשוב שונים אשר כולם נמצאים בחזית הטכנולוגיה הקיימת כיום בשוק. אצל טריפל סי תוכלו להנות גם משירותי תמיכה מקצועיים על ידי צוות אנשי מקצוע שישמח לעמוד לשירותכם כל העת ולספק לכם מענה לכל שאלה או בעיה.