שרת וירטואלי המכונה גם "VPS" (Virtual Private Server) הוא למעשה שרת לכל דבר ועניין, אשר כולל בתוכו כל מה שקיים בשרת פיזי רגיל – זיכרון RAM, שטח אחסון, מערכת הפעלה וכן הלאה. שרת פיזי למי שלא יודע, זהו מחשב חזק אשר מיועד להעניק שירותי מחשוב עבור מחשבים אחרים. בעוד הקמה של שרת פיזי דורשת רכישה של חומרה חדשה והתקנה מסובכת, כאשר מדובר על שרת וירטואלי, אפשר להשתמש עם שרת פיזי קיים ולבצע חלוקה שלו, מבלי שצריך להתעסק עם התקנה של חומרה פעם נוספת. זהו למעשה היתרון הגדול של שרת זה, אשר ממנו נובעים יתרונות רבים שעליהם ננסה לדבר במאמר הזה.

מהם היתרונות של שימוש עם שרת וירטואלי?

לשימוש עם שרת וירטואלי יש הרבה מאוד יתרונות שכדאי להכיר:

  • בראש ובראשונה כפי שכבר הזכרנו – שרת וירטואלי חוסך את הצורך לרכוש חומרה חדשה ולהתקין אותה, ובכך הוא מוזיל עלויות ומאפשר רכישת שרתים במחיר זול יותר.
  • גמישות גדולה יותר – כאשר מדובר על שרתים וירטואליים, ניתן להקצות בצורה קלה ופשוטה משאבים שונים או להסיר אותם, כמו למשל הגדלת שטח האחסון או הגדלת הזיכרון, ללא צורך בביצוע של פעולה פיזית בחומרה.
  • ניהול השרתים בצורה נוחה – ביצוע של פעולות תחזוקה בשרת אחד לא גורמת לפגיעה בשאר השרתים.
  • ניתן להעביר בצורה קלה מידע משרת אחד למשנהו, למשל עבור גיבוי הנתונים או עבור כל צורך אחר.
  • שימוש עם שרת וירטואלי מאפשר לפשט את תהליכי ההתאוששות במקרה של אסון או תקלה משמעותית, כך שהוא מאפשר ליצור שחזור של המצב הקודם של השרתים בתוך פרק זמן קצר. כך ניתן למזער את זמן ההשבתה שיכול להיות קריטי במקרים רבים.

מתי הומצא השרת הוירטואלי?

הרעיון להשתמש עם וירטואליזציה החל אי שם בשנות השישים כאשר חברת IBM הציגה בפעם הראשונה את הרעיון של שיתוף מחשוב. עם זאת, בפועל רק באזור תחילת שנות ה – 2,000 החל השימוש עם שרת וירטואלי לצבור תאוצה, בזכות התקדמותה הרבה של הטכנולוגיה. כיום, שרתים וירטואלים מהווים מרכיב עיקרי בעולם העסקים, כאשר ישנם ספקים רבים המציעים שירותים שונים המבוססים על שרת וירטואלי.

כיצד לבחור ספק עבור שרת וירטואלי?

אם החלטתם להשתמש בשרת וירטואלי, כדאי לקחת בחשבון כמה דברים חשובים לפני שבוחרים ספק לשירות. בראש ובראשונה, כדאי לבדוק שמדובר על ספק רציני אשר יכול לספק לכם ביצועים יציבים וטובים, כדי להבטיח חווית שימוש חלקה ויעילה. כמו כן, חשוב לשים לב שנושא האבטחה מטופל כמו שצריך על ידי אנשי מקצוע מהתחום, בכדי שתוכלו להיות רגועים שהשימוש בשרת בטוח לחלוטין. למעשה, רק בחירה בחברה מקצועית וגדולה בתחום מבטיחה לכם שהכול יעבוד כמו שצריך, נושא האבטחה יטופל בצורה הטובה ביותר, והשרת הווירטואלי יעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

טריפל סי – שרת וירטואלי ברמה הגבוהה ביותר

חברת טריפל סי הינה אחת החברות המובילות בישראל בתחום התקשורת ושירותי המחשוב, והיא מספקת מגוון רחב של פתרונות מתקדמים ללקוחות פרטיים ועסקיים שרוצים לקבל שירותים מתקדמים ברמה הגבוהה ביותר. החברה הינה וותיקה במיוחד בתחום, והיא נוסדה בשנת 1989 בתור חברת מחשוב ואינטגרציה. כיום מעסיקה החברה במחלקות השונות שלה יותר מ – 100 עובדים, והיא מספקת שירותים שונים ובהם: שירותי אירוח, שירותי מחשוב ענן, פתרונות תקשורת מתקדמים ועוד. בין היתר, מחזיקה החברה מתקן אירוח מתקדם והיא מציעה את מעטפת השירותים הגדולה והמקיפה ביותר בתחום פתרונות המחשוב עבור עסקים אשר רוצים את הטוב ביותר.

כיצד מתבצע התשלום עבור שרת וירטואלי?

במקרה של רכישת שרת פיזי, התשלום הוא עבור רכישת החומרה וההתקנה שלה על ידי אנשי מקצוע. לעומת זאת, כאשר מדובר על שרת וירטואלי, התשלום הוא חודשי עבור השכרת השרת – מבלי שצריך לשלם תשלום ראשוני גבוה עבור חומרה או כל דבר אחר. כמו כן, התשלום הוא רק על מה שאתם צריכים ומשתמשים, כך שאין מצב שאתם סתם משלמים עבור יכולות עיבוד או מקום אחסון שאין לכם צורך בהם. לסיכום – אם תערכו השוואה בין רכישה של שרת פיזי לשרת וירטואלי, תגלו במהרה שכמעט בכל פרמטר שתבדקו – שרת מסוג זה הוא הפתרון הטוב, החסכוני והיעיל ביותר.