הפסקת חשמל או כל דבר אחר שגורם לקריסה של המחשב ואובדן של נתונים חשובים, זו ללא ספק חוויה לא נעימה. זה יכול לקרות באמצע שאנחנו עובדים על פרויקט חשוב ומשקיעים בו הרבה זמן, וברגע אחד הכול הולך לפח וכל העבודה נמחקת. בעוד שאצל האדם הפרטי מדובר בנזק בקנה מידה יחסית קטן, כאשר מדובר על עסקים וחברות גדולות, אסונות, הפסקות חשמל או כל דבר אחר שמביא להשבתה של מערכות החברה, יכול לגרום להפסדים כספיים עצומים, ולבעיות שיהיה קשה מאוד לתקן אותן אם בכלל. ולכן, הדבר החשוב ביותר עבור כל חברה או ארגון גדול זה להתכונן מראש ולהכין את עצמם למקרה של אסון. למעשה, הא' ב' של תכנית המשכיות עסקית אשר כולל פתרון גם עבור התאוששות מאסון זה להתכונן אליו כמה שיותר מוקדם ולא לחכות שהוא יקרה ואז להגיע למצב שכבר אין הרבה מה לעשות.

DRP – תוכנית התאוששות מאסון

DRP – (ראשי התיבות של Disaster Recovery Plan) היא תוכנית שאותה מכינים עבור מקרי אסון אשר עשויים להשבית את המערכות הטכנולוגיות אשר חיוניות לפעילותם של ארגון או חברה. התוכנית כוללת נהלים, תהליכים ומדיניות שאותם מבצעים במקרים כמו הצפה, רעידת אדמה, קריסת מבנים, כשל בשרתים וכד'. המשותף לכל המקרים הללו שאין אפשרות למנוע אותם, והדרך הטובה ביותר להיות מוכנים למקרה שהם יגיעו, זה להכין תכנית מפורטת אשר אותה מיישמים במקרה שאחד מכל המקרים הללו מתרחש.

למה חשוב להכין תוכנית התאוששות מאסון?

DRP היא משהו שהפך להיות קריטי יותר ויותר כאשר העולם הפך להיות טכנולוגי, וכמעט כל מערכת הפכה להיות ממוחשת ותלויה בטכנולוגיה. הכנה של תוכנית להתאוששות מאסון יכולה להיות במקרים רבים ההבדל בין חברה או ארגון שמצליחים לקום במהירות מאסון ולהצליח להניע את העסק מחדש, לבין חברה שמגיע למצב של פשיטת רגל או קרוב לכך. ולכן, כל חברה וארגון שרוצים להיות מוכנים לכל תרחיש חייבים לשכור את שירותיה של חברה אשר מספקת שירותי DRP, אשר כוללים כל מה שצריך בכדי שיהיה אפשר להמשיך ולתפקד גם במקרי חירום.

מה כוללים שירותי התאוששות מאסון?

שירותי התאוששות מאסון – DRP אצל חברה מקצועית כוללים כל מה שהעסק צריך בכדי לתפקד במקרי חירום, בין היתר: מקום חילופי שבו יוכלו להמשיך ולעבוד (במקרים שבהם המבנה של החברה נפגע), מערכות מחשוב וטלפוניה אשר מחוברים לגיבויים של החברה, שירותי אינטרנט מתקדמים, וליווי של אנשי מקצוע אשר יסייעו מניסיונם לעבור את המשבר בצורה הטובה ביותר. כמובן שחלק מהפגיעה היא בלתי נמנעת ויש דברים שאי אפשר להתגבר עליהם, אך עדיין לשירותי התאוששות מאסון יש את היכולת להעמיד את החברה מחדש על הרגליים ולגרום לה לעבור את המשבר שעובר עליה עם מינימום של פגיעה.

שירותי DRP מבית חברת טריפל C

אחת החברות המובילות כיום בישראל בתחום שירותי המחשוב והתקשורת היא חברת טריפל C, אשר לה מגוון רחב של שירותים הפונים לקהל הפרטי והקהל העסקי. בין השירותים הרבים שהחברה מספקת ללקוחות עסקיים גם שירותי התאוששות מאסון – DRP, אשר כוללים בתוכם:

  • העמדה של רפליקה (העתק) של האתר המקורי של החברה, אשר מצויד ומאובזר בכל מה שנדרש בכדי להמשיך ולתפקד כאילו כלום לא קרה.
  • שירותי ייעוץ על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחום, הכוללים ניתוח והגדרה של תרחישי אסון והנזקים האפשריים העלולים להתרחש, בכדי שיהיה אפשר להיערך בצורה הטובה ביותר ולעשות כל מה שאפשר מראש בכדי להגיע מוכנים למקרה של אסון.
  • מערכות מחשוב וטלפוניה וכן שירותי אינטרנט מתקדמים אשר מאפשרים לעובדי החברה להמשיך לעבוד וכן להעניק שירות ללקוחות במידת הצורך באופן הקרוב ביותר למה שהיה קורה עד האסון.

למה כדאי לבחור דווקא בחברת טריפל C?

לא סתם בוחרים אלפי חברות ועסקים בשירותיה המתקדמים של טריפל C. מאז הקמתה בשנת 1989 בתור חברת מחשוב ואינטגרציה קטנה ועד היום, מקפידה החברה על שירות לקוחות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, בכדי שכל לקוח יקבל את המענה שהוא צריך ויוכל להתרכז בעסק שלו ולא בטיפול בבעיות. טריפל סי מציעה שירותי המשכיות עסקית אשר כוללים כל מה שדרוש עבור התאוששות מאסון, והיא תדאג לעשות הכול בכדי שהחברה או הארגון שלכם יוכל לחזור לתפקד במהרה.