שרת Proxy הוא שרת אשר מטרת השימוש בו היא לחצוץ בין המחשב המקומי של הגולש, לבין מחשב היעד שהוא בדרך כלל אתר אינטרנט שאליו אנחנו רוצים לגלוש. שרתי Proxy מאפשרים לגולש להסתיר את כתובת ה-IP שלו ולהציג במקומה את כתובת ה-IP של השרת, וכך הפרטים של הגולש נשארים חסויים. השימוש עם שרתי פרוקסי נפוץ מאוד אצל ארגונים וחברות גדולות, אך גם אצל גולשים רגילים שרוצים למשל לגלוש אל אתרי אינטרנט החסומים לצפייה במדינה שלהם, או להיכנס בתור גולש ממדינה אחרת כדי לקבל מחירים זולים יותר באתרי קניות וכדומה.

למה כדאי להשתמש עם שרת Proxy?

השימוש עם שרת פרוקסי יכול לסייע לכם בצורות שונות. בין היתרונות הבולטים בשימוש עם שרת פרוקסי:

  • הסתרת מידע – כפי שאמרנו, גלישה באמצעות פרוקסי לא מאפשרת לשרת המרוחק לדעת מי נכנס ומהיכן, וכך אתם יכולים להשאיר את הנתונים האישיים שלכם בטוחים ופרטיים.
  • שיפור המהירות – באמצעות שימוש עם שרת פרוקסי ניתן להאיץ את מהירות הגלישה ולשפר את ביצועי האינטרנט, על ידי כך שכאשר העובדים נכנסים שוב ושוב אל אותו אתר, במקום לשלוח בכל פעם בקשה נוספת לשרת, האתר נשמר על גבי שרת הפרוקסי והגישה אליו לא תופסת מרוחב הפס של האינטרנט.
  • שיפור רמת האבטחה – ניתן להשתמש עם שרת פרוקסי כדי לאכוף החלטות לגבי האתרים אליהם ניתן לגלוש, למשל עבור היבטי אבטחה, כמו מניעת גישה לאתרים שעלולים להיות סכנה או סתם לבזבז את זמנם של העובדים.

כיצד משתמשים עם שרת פרוקסי בעסק שלי?

אם החלטתם שאתם רוצים לנצל את היתרונות הרבים של שימוש עם שרת פרוקסי, הדרך הטובה ביותר בכדי לעשות זאת היא לפנות אל חברה מקצועית בתחום שירותי המחשוב, בכדי שהיא תדאג עבורכם לכל מה שצריך. כדאי מאוד לבחור דווקא חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום אשר לה צוות עובדים שיודע לעשות את העבודה בצורה יעילה, בכדי שהכול יתנהל בצורה מקצועית ולא יהיו בעיות ותקלות בעתיד.

מה ההבדל בין PROXY ל – VPN?

ישנו בלבול מובן בין שני מוגשים דומים: פרוקסי ו – VPN אשר נובע מכך ששניהם בסופו של דבר עושים פעולה דומה ומאפשרים לגולש להסתיר את פרטיו. אולם, למעשה מדובר על שני דברים שונים. שרת פרוקסי עובד אך ורק על בסיס אפליקציה, כלומר הוא מעביר את תנועת הגולשים אשר מגיעה מאפליקציה בודדת בה הגדרנו את הפרוקסי עבורו. VPN לעומת זאת הוא כלי משוכלל ורחב יותר אשר מעביר את כל התנועה שלכם, בין אם מדובר על תנועה שהגיעה מהדפדפן או מאפליקציה אשר רצה ברקע. בנוסף, VPN מצפין גם את התנועה שלכם בין המכשיר שבו אתם משתמשים, אל האינטרנט. זה אומר שגם ספק האינטרנט שלכם אשר יכול לנטר את הפעילות האינטרנטית שלכם ולאסוף עליכם מידע, לא יכול לעשות זאת כאשר אתם מחוברים אל VPN – אלא רק לראות שאתם מחוברים אל VPN.

שירותי מחשוב ותקשורת מבית חברת טריפל סי

חברות ועסקים שרוצים להנות משירותי מחשוב מתקדמים ולהשתמש עם שרתי פרוקסי או עם כל שירות אחר לעסק שלהם, צריכים להבין שבנושא כזה לא כדאי לקחת חברה קטנה ולא מוכרת, אלא רק חברות גדולות עם ניסיון רב בתחום וצוות עובדים גדול ומנוסה. אחת החברות המובילות כיום בתחום שירותי המחשוב והתקשורת היא חברת טריפל סי, אשר מציעה מגוון עצום של שירותים עבור לקוחות עסקיים שרוצים פתרונות מתקדמים לעסק שלהם. החברה אשר הוקמה בשנת 1989 והתחילה את דרכה בתור חברת מחשוב ואינטגרציה קטנה, הפכה להיות חברה מובילה אשר מספקת מגוון שירותים ללקוחות עסקיים ופרטיים.  כיום מעסיקה החברה מעל 100 עובדים אשר עובדים במחלקות השונות של החברה, ומספקים ללקוחות שלה שירותים מתקדמים במחירים משתלמים.

אילו שירותים מספקת חברת טריפל סי?

טריפל C מספקת לעסקים וארגונים שירותי מחשוב ענן מתקדמים, שירותי אבטחת ענן, שירותי גיבוי ו-DR, שירותי תקשורת עסקית וכן שירותי אירוח ואינטגרציה. בין לקוחות החברה ניתן למצוא את החברות הגדולות והמובילות במשק, וההחלטה שלהם לבחור בטריפל סי מוכיחה שמדובר על המקום הטוב ביותר שבו תוכלו לקבל שירותי מחשוב ותקשורת ברמה הגבוהה ביותר, בין אם אתם חברה או ארגון גדול, ובין אם אתם עסק קטן שרוצה לצמוח.