בעשורים האחרונים הטכנולוגיה לא מפסיקה להתקדם, והיא מביאה איתה שינויים רבים בכל תחומי החיים. למעשה, הפתרונות הטכנולוגיים הרבים מאפשרים לנו לחיות חיים נוחים יותר, ולבצע פעולות שהיו בעבר מורכבות או דורשות הרבה זמן – בקלות ובמהירות. אין ספק שהחיים של כולנו השתנו בזכות הטכנולוגיה ונהפכו להיות קלים יותר, אך בעולם העסקי הטכנולוגיה הביאה מהפכה של ממש. בעלי עסקים יכולים לעשות כיום דברים שהיו בעבר בלתי אפשריים, כמו לשמור כמויות אדירות של מידע, לנתח כמויות גדולות של מידע במהירות, לבצע פעולות מורכבות תוך זמן קצר, ועוד הרבה דברים שלא היו אפשריים בעבר. גם הטכנולוגיה עצמה מתקדמת כל העת, ואם בעבר עסקים השתמשו עם פתרונות שהיו נראים מתקדמים ומהפכניים, כיום אותם פתרונות נחשבים כבר למיושנים, וטכנולוגיות חדישות מחליפות אותן. תחום השרתים הוא דוגמא מצוינת להתקדמות הטכנולוגיה ומעבר משימוש עם טכנולוגיות ישנות לטכנולוגיות חדשות.

שרת VPS – שרת ווירטואלי פרטי מתקדם

הטכנולוגיה החדישה ביותר בעולם השרתים הוא שרת VPS – .Virtual Privet Server שרת וירטואלי פרטי הוא למעשה סביבת עבודה מקוונת המאפשרת מגוון רחב של שימושים שבעבורם היו משתמשים בעבר עם שרתים פיזיים. בין היתר: אחסון של קבצים ומידע, אחסון אתרי אינטרנט, אחסון של אפליקציות, אחסון של מסדי נתונים. כמו כן, על גבי שרת VPS ניתן להתקין יישומי web שונים ושירותים כגון: שירותי דואר אלקטרוני, שרתי DNS, שרת אפאצ'י, שרת מסדי נתונים ועוד.

למה כדאי להשתמש דווקא עם שרת VPS?

היתרונות בשימוש עם שרת VPS על פני שרת פיזי הם רבים. בעבר, כאשר בעלי עסקים היו צריכים להשתמש עם שרת פיזי, היה צורך בהתעסקות רבה עם השרתים שהייתה מייגעת ומבזבזת זמן רב. הדאגה לתחזוקת השרת, להחלפה של חלקים שהתיישנו כמו דיסק קשיח, מעבד, זיכרונות וכד' תפסה הרבה מאוד זמן עבודה, ודרשה מבעל העסק להחזיק איש מקצוע שיהיה אחראי על תחזוקת השרתים. כמובן שגם שרת ווירטואלי הוא למעשה שרת פיזי שדורש תחזוקה מתמדת, אך במקרה שבעל העסק בוחר בחברה מקצועית ואמינה עבור שרת VPS כל הדאגה לשרת נמצאת בידי החברה שמספקת את השירות, החל משלב ההתקנה של השרת בצורה הנדרשת, ביצוע של ההגדרות הנדרשות, ותחזוקה שוטפת של השרת עם כל המשתמע מכך.

מהו בעצם שרת VPS וכיצד הוא פועל?

שרת VPS הוא למעשה שרת פיזי שהחברה שמספקת את השירות רוכשת ומתקינה, והיא מציעה חלקים ממנו לבעלי עסקים שצריכים שרת ולא רוצים להתעסק בהתקנה ובתחזוקה בעצמם. זה לא משנה אם הלך המעבד, יש תקלה בזיכרון או כל בעיה אחרת, הדאגה לתיקון התקלה היא באחריות החברה המספקת את השירות ולא באחריות בעל העסק. ועל כן, רכישה של שרת VPS היא ללא ספק משהו שמוריד מבעל העסק עול משמעותי ומאפשר לו להתעסק עם הדברים החשובים באמת בעסק שלו. כאשר אתם בוחרים בחברה מקצועית ואמינה עבור שרת VPS גם במקרה של תקלה החברה תדע כיצד לדאוג שהתקלה לא תשפיע בצורה משמעותית על העסקים שמשתמשים בשרת, ותדאג לתיקון של התקלה על ידי אנשי המקצוע שלה בצורה המהירה והיעילה ביותר.

האם אפשר לעבור משימוש עם שרת פיזי לשרת ווירטואלי?

המעבר משימוש עם שרת פיזי לשרת ווירטואלי הוא קל ופשוט הודות לכלים מתקדמים המאפשרים מעבר AS IS ללא חשש של איבוד מידע או פגיעה במסד הנתונים. כאשר המעבר מתבצע על ידי אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון בתחום, ניתן להיות רגועים שהוא יתבצע בצורה חלקה וללא בעיות. ניתן לבצע מעבר בסגנון העתק הדבק הכולל בתוכו כל מה שצריך לרבות מערכות הפעלה, הגדרות הרשת, שירותים שונים וכדומה.

יתרון נוסף לשרת VPS – גיבוי קל ופשוט

יתרון נוסף לשרת VPS על פני שרת פיזי הוא היכולת לבצע גיבוי בצורה נוחה ויעילה. גיבוי השרת מתבצע על ידי קובץ אחד גדול אשר מכיל בתוכו את השרת בצורה מלאה. הביצוע יכול להתבצע בצורה אוטומטית על ידי מערכת חכמה שיודעת לבצע את הגיבוי מדי יום ולאחסן את הקובץ המכיל את כל המידע שעל השרת על גבי שרת אחסון חיצוני ובטוח. כך גם במקרה שמשהו קורה לשרת והחומר שבו נאבד, ניתן לגשת אל השרת החיצוני ולשחזר בקלות את כל המידע שהיה בשרת הקודם.

יתרון נוסף לשרת זה – הוספת משאבים פשוטה

יתרון משמעותי נוסף שיש לשרת VPS על פני שרת פיזי הוא היכולת להוסיף משאבים בצורה מהירה וקלה, בפעולה פשוטה הרבה יותר מאשר מה שצריך לעשות בשרת פיזי. ניתן למשל להוסיף בקלות שטח אחסון, להוסיף זיכרון RAM, או להוסיף כוח עיבוד ללא צורך בביצוע של פעולה פיזית כלל. למעשה, כל הפעולות הללו שהיו לוקחות בעבר הרבה מאוד זמן כאשר היה צורך לבצע התקנה נוספת של זיכרון או שטח אחסון בצורה פיזית על גבי השרת, כיום מתבצעות בלחיצת כפתור והפעלה מחדש של מערכת ההפעלה. הסיבה לכך היא כמובן העובדה שהשרת שאותו העסק מקבל הוא רק חלק מתוך שרת גדול יותר שמפעילה החברה המספקת את השירות, כך שלמעשה ההגדלה של הזיכרון או האחסון היא פעולה ווירטואלית של נתינת גישה נוספת ולא משהו פיזי.

שרת אצל חברת טריפל סי

אם אתם מחפשים שרת VPS מחברה מקצועית ואמינה כדאי שתכירו את חברת טריפל סי המספקת מגוון פתרונות מחשוב עבור חברות ועסקים מכל רחבי הארץ. טריפל סי הינה חברה וותיקה המחזיקה את מיטב אנשי המקצוע בתחום, והיא תדאג לספק לכם שרת VPS מהיר ואמין שיעשה עבורכם את העבודה, ולדאוג לכל מה שצריך בכדי שהוא יעבוד בצורה רציפה ותקינה כל הזמן.