BCP אלו ראשי התיבות של המילים  – Business Continuity Planתוכנית המשכיות עסקית. מדובר על תוכנית לשעת חירום אשר משמשת חברות, עסקים וארגונים במקרים של מצבי חירום. כל מנכ"ל שאחראי על חברה או ארגון גדול לא יכול ללכת לישון בלילה בידיעה שאין לו תוכנית מסודרת למקרה חירום שיכול לשבש את פעילות החברה ולגרום לו לנזקים כבדים ואפילו בלתי הפיכים. ולכן, הדרך הטובה ביותר להתמודד במצבי חירום היא פשוט להכין תוכנית מסודרת כיצד פועלים ומה עושים במקרי חירום – בין אם מדובר על מקרי חירום כלליים יותר כמו רעידת אדמה או אסון טבע אחר, ובין אם מדובר על מקרי חירום ברמת החברה כמו תקלה קריטית באחד המכשירים או המערכות, שריפה הפורצת בתוך המפעל וכדומה.

מה כוללת תוכנית BCP?

כאשר החברה מגיעה אל מצב חירום היא מפעילה את התוכנית שהכינה למקרה שכזה, ה – BCP. התוכנית אמורה לכלול אוסף של פעולות ותהליכים אשר מסודר ומוכן לשימוש ברגע שבו מכריזים על מצב חירום, ומאפשר לארגון להמשיך ולהתקיים במתכונת חירום ולספק שירותים או מוצרים שאותם היא חייבת להמשיך ולספק בכדי לא לספוג הפסדים כלכליים גדולים. במיוחד אצלנו במדינת ישראל אשר בה מצבי חירום הם לא שאלה של "אם" אלא שאלה של "מתי", הצורך בתוכנית מסודרת לשעת חירום הוא קריטי יותר מאשר בכל מקום אחר. למעשה, במקרים רבים רמת המוכנות של הארגון או החברה בשעת חירום יכולה להיות ההבדל בין חברה אשר מצליחה לעבור בקלות את המשבר ולחזור לשגרה חזקה יותר, לבין חברה שחוטפת מכה אנושה ממנה יהיה לה קשה מאוד להתאושש אם בכלל.

מתי נדרשים להפעיל את תוכנית ה – BCP?

מצבי החירום אשר מצריכים להפעיל את התוכנית הם רבים מספור. חלק מהם אולי נדירים מאוד וקורים לעיתים רחוקות, אך ישנם לא מעט מקרים אשר יכולים להתרחש בכל רגע נתון, ולהיות מוכנים אליהם יכול להיות ההבדל בין להיות או לחדול. לדוגמא: קריסה של מבנים או קומות, הפסקת חשמל משמעותית, משבר כספי, רעידת אדמה, קריסה של תשתיות החשמל ועוד. לעיתים גם מלחמות יכולות להיות מקרי חירום המשפיעות על פעילות החברה, אז המשך התפקוד יכול להיות קשה במיוחד. אין ספק, כי הכנה מתאימה היא הדרך היחידה לגרום לכך שהתגובה למצב החירום תהיה מיידית ומהירה, מה שיכול לא פעם להיות ההבדל בין ההצלחה במעבר המשבר בצורה טובה לבין כישלון מהדהד.

כיצד בונים תוכנית שרידות עסקית?

הדבר החשוב ביותר הוא להתחיל ולהתכונן אל מצבי החירום עוד לפני שהם באים. כאשר מצב החירום כבר מתחיל אין את האפשרות להתחיל ולהמציא נהלים חדשים וחייבים להגיע עם תוכנית מסודרת ומוכנה. ועל כן, כאשר נמצאים בשגרה חשוב שלא להזניח את האפשרות של מקרי חירום, ולשבת ולתכנן BCP מקצועי יחד עם אנשי מקצוע. בניית התוכנית מורכבת מהתאמת הפעולות המתרחשות באופן שוטף בשגרת החיים של החברה או הארגון, ומציאת הדרך להמשיך ולבצע זאת גם בשעת חירום. הרבה פעמים הדבר שעושה את ההבדל בין הצלחת התוכנית לכישלונה הוא היכולת להכין תוכנית מפורטת וברורה אשר מאפשרת הסתגלות מהירה של כל העובדים למצב החדש, תוך שימוש בנהלים ברורים אשר נכתבו מראש כמו שצריך. כמו כן, כדי לקבל סיוע מחברה חיצונית אשר תוכל לספק עבורכם בשעת חירום את כלל המערכות הנדרשות לצורך המשך הפעילות הרציפה של החברה, כך שבמצב חירום העובדים יוכלו לעבור למקום החילופי ולהמשיך את הפעילות העסקית מן המקום החילופי בצורה יעילה.

שירות BCP של חברת טריפל C

חברת טריפל סי הוקמה בשנת 1989 בתור חברת מחשוב ואינטגרציה קטנה. ברבות השנים גדלה החברה וכיום היא מונה למעלה מ – 100 עובדים, והיא מספקת שירותים נוספים רבים ללקוחות עסקיים מכל רחבי הארץ. בין היתר מספקת החברה שירותים טכנולוגיים כמו שרתי אירוח, מחשוב ענן ועוד. אחד הנושאים שעבורם החברה מספקת מענה הוא המשכיות עסקית והתאוששת מאסון עבור חברות שרוצות להיות מוכנות בצורה הטובה ביותר לכל תרחיש ומקרה חירום. שירותי ה – BCP של חברת טריפל סי כוללים מיפוי תהליכים וכן הכנת תוכניות חירום לארגון אשר תסייע לו להמשיך ולהתנהל בצורה הטובה ביותר בכל סוגי מצבי החירום האפשריים. השירות כולל ליווי מלא של אנשי החברה החל משלב בניית התוכנית, עזרה בהיערכות וסידור הפעולות לשעת החירום, וכן ניסוי התוכנית ותרגול שלה בכל תקופה.

שירותי אירוח של חברת טריפל C במצבי חירום

כאשר אתם בוחרים בשירות המשכיות עסקית והתאוששת מאסון של חברת טריפל סי אתם יכולים להנות מחדרים מיוחדים המתאימים לעבודה בשעת חירום, אליה תוכלו להעביר את אנשי הצוות שלכם לצורך המשך העבודה התקינה. בחדרים תוכלו למצוא כל מה שצריך בשביל להמשיך ולעבוד בדיוק כמו במטה החברה או הארגון כולל סביבות עבודה מתקדמות ומאובזרות, מערכות טלפוניה ומחשוב, שירותי אינטרנט, וחיבור וסנכרון שוטף של שרתי המערכות העיקריות של החברה אל סביבת העבודה החדשה. למעשה, חבילת המשכיות עסקית והתאוששת מאסון של טריפל סי תוכל לאפשר לכל חברה או עסק להמשיך ולתפקד כמעט ללא הפרעה בכל מצב חירום שהוא, ותאפשר את הרציפות העסקית של החברה לאורך כל המשבר.

מה כוללת תוכנית הסיוע בזמן חירום?

חברת טריפל C תעמיד ללקוחותיה את כלל הכלים הנדרשים עבור המשך הפעילות התקינה של החברה או הארגון. בין היתר השירות כולל: העמדת אתר חילופי אשר כולל רפליקה של התשתיות הקיימות באתר הראשי של החברה, הגדרה של כלל תרחישי האסון ומצבי החירום האפשריים לצורך הכנת דרך התגובה במקרה והם יתממשו, וכמובן סביבת עבודה לשעת חירום הכוללת את כל מה שהחברה צריכה בכדי להמשיך ולתפקד ללא פגיעה ברציפות העסקית. היכולות המתקדמות והידע המקצועי הרב של אנשי המקצוע בחברת טריפל סי מאפשרים להם לתכנן ולבצע עבורכם את תכנית הפעולה לשעת חירום היעילה והמקצועית ביותר, מה שיסייע לכם לעבור את תקופה המשבר בצורה הטובה ביותר.

למה כדאי לבחור בשירותי ההתאוששות מאסון של טריפל C?

התוכנית של חברת טריפל C לניהול מצבי חירום ומשברים אצל חברות וארגונים מבוססת על 3 מטרות עיקריות: חיסכון בזמן, חיסכון בכסף וחיסכון במשאבים. הדבר הראשון הוא חיסכון בזמן – כאשר אתם פועלים עם אנשי המקצוע של טריפל סי תוכלו לקבל את המענה המהיר, הזמין והמיידי ביותר בשעת חירום, ובכך לצמצם למינימום את זמני ההשבתה של החברה. המתקן שאותו חברת טריפל סי מעמידה לרשות האורחים נמצא בסטנדרטים הגבוהים ביותר תחום והוא מאפשר זמינות מקסימלית של 99.995%. השירות של טריפל סי חוסך לכם גם לא מעט כסף בטווח המיידי והארוך, בזכות היכולת להמשיך ולפעול ללא הפסקה ולקיים את הפעילות העסקית של החברה. גם בטווח המיידי נחסך מכם לרוץ ולרכוש תשתיות חדשות במחירים גבוהים וללא חשיבה על מה צריך ומה לא, בזכות היכולת להשתמש עם התשתיות הקיימות אצל טריפל סי. והדבר האחרון: חיסכון במשאבים – מוכנות המתקן שתקבלו מחברת טריפל סי תאפשר לכם חיסכון במשאבים ותאפשר לכם להתרכז בדבר החשוב ביותר – ההמשכיות העסקית.