העולם המודרני מציע שפע של אפשרויות עבור עסקים ואני בחיים בעידן של וירטואליזציה. חברות וארגונים המשתמשים במחשבים לצורך העבודה. למעשה, כמעט בכל עסק או חברה מודרנית בעולם השימוש במחשב הפך להיות חלק בלתי נפרד מן העבודה היום יומית כאשר עובדים מכל המחלקות בארגון או בחברה עובדים יחד בצורה משותפת באמצעות חיבור לרשת. הבסיס לעבודה משותפת באמצעות המחשב הוא השרת. שרת הוא למעשה הדבר אשר מאפשר לתמוך בריבוי של משתמשים בו זמנית, ומאפשר לעובדי החברה לבצע שימוש ביישומים במקביל ובצורה מסונכרנת. השרת בארגון משמש גם כמאגר המידע שבו נמצאים כל הנתונים והקבצים של הארגון, כאשר לכל משתמש קצה יש את האפשרות לגשת אליהם מתי שיצטרך מרחוק ללא צורך בחיבור המחשב בצורה פיזית.

מהם סוגי השרתים המוצעים לחברות ועסקים?

ישנם שני סוגים של שרתים אשר מוצעים לחברות וארגונים: שרת פיזי ושרת ווירטואלי. ישנם כמה וכמה הבדלים ביניהם שננסה לעמוד עליהם בכמה מילים:

  • בעוד ששרת פיזי הוא למעשה נפח אחסון קבוע שאותו לא ניתן להגדיל ללא ביצוע של פעולות פיזיות על השרת, שרת ווירטואלי מאפשר ללקוח להוסיף שטחי אחסון מתי שירצה וללא הגבלה (כמעט) בהתאם לצרכי הארגון המשתנים.
  • בהתקנה של שרת פיזי עלויות האחזקה וההתקנה של השרת מוטלות בצורה גורפת על החברה, לעומת שרת ווירטואלי אשר ההתקנה והאחזקה שלו היא באחריות החברה המספקת את השירות, והלקוח משלם רק עבור השימוש.
  • התקנה של שרת פיזי היא תהליך ארוך שלוקח זמן. צריך לרכוש את הציוד המתאים, להתקין אותו בצורה נכונה על ידי אנשי מקצוע, ולבצע הפעלה של השרת. לעומת זאת, התקנה של שרת ווירטואלי יכולה להתבצע בצורה מיידית ומהירה באמצעות פנייה אל חברה אשר מספקת את השירות אשר תבצע את החיבור לשרת בצורה מרוחקת.
  • למרות שמקובל לחשוב ששרת פיזי יהיה בטוח יותר מאשר שרת ווירטואלי הממוקם אצל חברה חיצונית, במקרים רבים המציאות הפוכה. בחברה גדולה אשר מתעסקת כל העת בהפעלה ותחזוקה של שרתים, תוכלו להנות מהשגחה קבועה של אנשי אבטחה בעלי ניסיון אשר יוודא את בטיחות השרת ויגנו עליו מפני מתקפות וניסיונות פריצה מסביב לשעון.

מה עושים במקרה של תקלה בשרת ווירטואלי?

כאשר אתם בוחרים לעשות וירטואליזציה ולהתקין שרת ווירטואלי מחברה מקצועית ואמינה כמו חברת טריפל סי, אתם נהנים משירות לקוחות אישי אשר זמין עבורכם 24 שעות ביממה בכדי לפתור כל תקלה או בעיה הקשורה בשרת המסופק לכם. כך תוכלו להיות רגועים שבכל מקרה של תקלה יש לכם אל מי לפנות, מבלי שאתם צריכים להחזיק אנשי תמיכה משלכם שיעבדו במשרה מלאה כל העת.

היתרון של שרת ווירטואלי בהפחתת הצריכה האנרגטית

כאשר אתם בוחרים שלא להתקין שרת פיזי אצלכם באתר אלא להסתמך על השרת הווירטואלי של טריפל סי, אתם מסייעים למלחמה בהתחממות הגלובלית. הסיבה לכך היא ששרתים פיזיים צורכים בדרך כלל אנרגיה רבה יותר מאשר שרתים ווירטואליים, משום שהם דורשים הפעלת קירור מיוחד בצורה רציפה לצורך שמירה על השרת. כאשר חברה או ארגון עוברים משימוש עם שרת פיזי אל שרת ווירטואלי הם חוסכים עד 80 אחוזים בצריכת האנרגיה.

שרת ווירטואלי בטוח יותר עבור הנתונים שלכם

כאשר אתם מחזיקים את הנתונים בשרת פיזי, כל מקרה של כשל טכני קריטי, שריפה או כל דבר אחר הפוגע בשרת, יכול לגרום לאובדן הנתונים ולהפסדים של אלפי שקלים. לעומת זאת, כאשר מבצעים ווירטואליזציה והנתונים מאוחסנים על גבי שרת ווירטואלי, כל המידע מגובה כמה וכמה פעמים והחברה עושה הכול בכדי להגן ולשמור על הנתונים שלכם. כך, גם במקרה של אסון או תקלה חמורה באתר החברה, תוכלו להמשיך ולהתנהל כרגיל במהירות וביעילות תוך זמן קצר, ולהוריד את זמן ההשבתה למינימום.

ווירטואליזציה לשרתים – יותר מקום בעסק

שרת פיזי תופס כמובן מקום בעסק שלכם, ודורש לפנות עבורו לא מעט מקום. מעבר אל שרת ווירטואלי מאפשרת לכם לפנות מקום בעסק ולייתר את הצורך בהחזקת אנשי תמיכה שיעמדו כל הזמן מוכנים לצורך תיקון השרת. כל מקרה של תקלה או בעיה – אתם מרימים טלפון לחברת טריפל סי ומקבלים מענה זמין בעברית לצורך תיקון התקלה במהירות במשך 24 שעות ביממה.

כיצד בוחרים ספק עבור שרת ווירטואלי?

בחירת הספק עבור השרת הווירטואלי היא החלטה חשובה שיש לה השפעה רבה על העתיד ולכן צריך לעשות אותה תוך מחשבה מעמיקה ובירור מקיף. בשלב הראשון בדקו את היכולות שהחברה יכול לספק לכם כולל – יכולות המעבד, הזיכרון, נפח האחסון המקסימלי, בכדי לוודא שהשרת יעבוד בצורה הטובה והיעילה ביותר. בנוסף, בדקו היטב את אמינות השרת והיקף התקלות הממוצע של הספק בעבר. דבר חשוב נוסף הוא כמובן נושא האבטחה – כדאי מאוד לבחור חברה אשר לא מזניחה את נושא האבטחה של השרתים, ועושה את כל מה שצריך לעשות בכדי להגן על הנתונים שלכם בין אם מדובר על אירוע כמו כשל טכני או שריפה, ובין אם מדובר על ניסיונות פריצה זדוניים של האקרים שרוצים לחבל או לגנוב את המידע.

למה כדאי לבחור בשרת ווירטואלי מבית טריפל סי?

חברת טריפל סי הינה החברה המובילה בישראל בתחום כבר יותר מ – 30 שנה, והיא מספקת ללקוחותיה את הפתרונות המתקדמים ביותר הקיימים בשוק. אנשי החברה בעלי ידע וניסיון רב אשר מאפשר להם להעניק ללקוחות את השירות הטוב ביותר ובזמינות הגבוהה ביותר. היכולת לבצע ווירטואליזציה ולחסוך את כאב הראש של התקנה ואחזקה של שרתים, גורם להרבה מאוד חברות, עסקים וארגונים מכל גווני המשק ומכל רחבי הארץ להבין כי הפתרונות שמספקת להם חברת טריפל סי הם הפתרונות הטובים ביותר עבורם.