התקפות סייבר הולכות וגוברות מדי יום ונעשות אגרסיביות יותר. כדי להתמודד עם מתקפות מסוגים וגוונים שונים, יש לנו סל שירותים המאפשר הגנה מחד התאוששות ואפשרות לתחקור ואידך. לצערנו, השימוש בשירותים מתקדמים נעשה לרוב רק אחרי אירוע סייבר ופנייה זו נועדה להגביר את המודעות בארגון שלכם, לניהול נכון של אבטחת מידע, לחיזוק חולשות במערכות, ולאפשרויות הגנה וניטור נוספים, בפרט ובדגש על לקוחות בעלי מאגרי מידע בדרגות הגבוהות של הגנת הפרטיות – ובכלל.

מודעות בארגון למתקפות סייבר אפשריות:

המודעות בארגון להגנת מידע ולהגנת סייבר חשובה יותר מכל מערכות ההגנה וההתאוששות. מודעות של כל העובדים, החל מהזוטרים וכלה במנהלים הבכירים, לאפשרות שתוקפים יחדרו למערכת חשובה מאין כמותה. היא גם מסייעת בהבנה של חשיבות הסייבר, החל מזהירות מקישורים ואתרים זדוניים, עבור בהקפדה על נוהלי עדכון ושדרוג מערכות, חיזוק חולשות במערכות, ניהול קפדני של חומת אש (Firewall) ותגובה מהירה ונכונה לכל אירוע של אבטחת מידע.

ניהול חומת אש (Firewall):

רוב הלקוחות בעלי ניהול עצמי של שרותי Firewall. הקפדה נכונה של ניהול ה- Firewall כל חוקים נכונים וחזקים, תמנע פרצות מהן יוכל לחדור תוקף. השירותים שלנו כוללים רמות שונות של שרותי Firewall ולעיתים נדרש להתאים את רמת השרות (כמו גם מחיר השרות) לרמת החשיבות של המידע ומאגרי המידע. ניהול נכון מונע תקיפות מיותרות.

חיזוק חולשות במערכות למניעת אירועי סייבר:

חולשות במערכות הפעלה ויישומים שונים הן נקודת תורפה בכל ארגון. אי שמירה שוטפת על עדכונים לחולשות עשויה להביא לנקודות מהן יכול לחדור תוקף. זו עבודה רבה עם הוצאות גדולות של עדכוני תוכנה אבל היא חשובה מאין כמותה למנוע תקיפה. יש לזכור כי עבודה עם תוכנה צד שלישי, המטפל ומשדרג את התוכנה באופן קבוע או אפילו מזדמן, טומנת בחובה אפשרות לתקיפה באמצעות צד שלישי זה. ברוב המקרים אנחנו לא מודעים לקיומם של צדי

אפשרויות הגנה וניטור נוספים:

שרותי הענן כוללים אפשרויות הגנה ואפשרויות ניטור ואתראה נוספים. שימוש בשירותים אלה או דומים להם מספקי שרות אחרים, עשוי להועיל הן בהגנה והן בהבנת אירועי סייבר והתאוששות בצורה נכון, בהם ניתן למצוא:

  • שרותי ADOM לשמירת לוגים ותעבורת תקשורת.
  • שרותי SIEM לזיהוי פגיעויות ואתראות סייבר.
  • שרותי PRTG לניטור רשת ותעבורה.

לסיכום, מודעות, היערכות, עירנות לסימנים מקדימים לתקיפה, עשויים למנוע נזק רב ומפח נפש גדול.

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר ונשמח לסייע.

ניתן להיכנס גם לאתר 'מערך הסייבר הלאומי' – לחצו כאן.